Hit kolejki pierwszej ligi na remis [FOTO]

Wczorajszy mecz w Wodzisławiu zwanym Hitem kolejki nie zawiódł. Kibice zgromadzeni na trybunach na nudę nie powinni narzekać, emocji w tym meczu nie zabrakło.

W mecz lepiej weszły przyjezdne, które po bramce Karoliny Barczak w 13. minucie odtworzyły wynik spotkania. Dwanaście minut później Radomianki podwyższyły na 2:0 po pięknej bramce bezpośrednio z rzutu rożnego Amelii Chmury. Tuż przed przerwą gospodynie zdobyły bramkę kontaktową po strzale Katarzyny Rozmus. W 44 minucie z powodu kontuzji boisko przedwcześnie musiała opuścić Federica Dall’ara.

W przerwie meczu  trener SWD pan Marcin Ćwikliński dokonał potrójnej zmiany, wprowadzając do gry Julię Piętakiewicz, Patrycję Satapatę, Nicole Jendrzejczyk. Od tego momentu  Wodzisławianki zagrały coraz  odważnie i częściej atakowały bramkę strzeżoną przez Anitę Snopczyńską, spychając zespół przyjezdnych do defensywy. W 63 minucie Roksana Gulec bezpośrednio z rzutu rożnego zdobyła bramkę wyrównującą. Kilka minut później, Julia Piętakiewicz bezlitośnie wykorzystała błąd bramkarki Radomia, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Ambitnie grający zespół HYDROTRUCK w 83′ minucie po bramce Aleksandry Szydło doprowadził do remisu. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Hit kolejki zakończył się podziałem punktów.