I Liga PLF Kobiet: Dla nich “niemożliwe” nie istnieje!

Spotkanie, które wczoraj rozegrane zostało w I Lidze Futsalu Kobiet (Makroregion III) nie mogło pozostać bez echa, bowiem zawodniczki KKS Wisły Skoczów dokonały niesamowitego wyczynu!

Do Górek Wielkich przyjechały futsalistki MTS-u Knurów, które plasowały się nieco wyżej w tabeli I Ligi PLF Kobiet (Makroregion III) i uchodziły za faworytki tego pojedynku. Gościnie spotkanie otworzyły dwoma bardzo szybkimi ciosami, bowiem już w 1. minucie rywalizacji na listę strzelczyń wpisały się ich zawodniczki: Sandra Jankowska oraz Patrycja Wołczyk. Kiedy po 13. minutach meczu drużyna z Knurowa prowadziła już bardzo wysoko, 5:0 wydawało się, że wszystko w tym pojedynku jest już rozstrzygnięte. Jeszcze przed przerwą piłkarki KKS Wisły Skoczów zdołały zdobyć dwie bramki, co dawało cień szansy na odwrócenie losów pojedynku.
Po zmianie stron gry gospodynie dokonały wydawałoby się niemożliwego i odwróciły losy rywalizacji! W ciągu zaledwie kilku minut zawodniczki ze Skoczowa zapisały na swoim koncie cztery kolejne trafienia i ze stanu 2:5 wyszły na prowadzenie 6:5! Powiedzieć, że to remontada, to nic nie powiedzieć! Takich obrazków w kobiecym futbolu chcielibyśmy oglądać jak najwięcej! W końcówce meczu bramkę na wagę jednego punktu dla zespołu z Knurowa zdobyła autorka hat-tricka Patrycja Wołczyk. Po heroicznej walce i zostawieniu całego serca na parkiecie drużyna KKS Wisły Skoczów zapisuje na swoim koncie pierwszy ligowy punkt w bieżącym sezonie. Wielkie brawa!

I Liga PLF Kobiet (Makroregion III), 10. kolejka
KKS Wisła Skoczów – MTS Knurów 6:6 (2:5)
Kozieł 18′, 20′, Mróz 28′, Ponikiewska 18′, 25′, bramka samobójcza 28′ – Jankowska 1′, Raszewska 13′, Wołczyk 1′, 11′, 37′, Kozielska 6′

Wisła: (skład wyjściowy) Sonia Gustowska – Wiktoria Kozieł, Kinga Mróz, Anna Ponikiewska, Nikola Skurzok. Zawodniczki rezerwowe: Karolina Chrapek, Anna Karwot, Oliwia Kąsek, Karolina Konieczny, Zuzanna Parchańska.

MTS: (skład wyjściowy) Nikola Soczyńska – Sandra Jankowska, Dorota Raszewska, Patrycja Wołczyk, Paulina Zarzycka. Zawodniczki rezerwowe: Katarzyna Ciepła, Magdalena Kluczniak, Wiktoria Kozielska, Roksana Kryspin, Wiktoria Polk, Julia Włochowicz.

Żółta kartka: Kąsek (Wisła).

Sędzia główny: Sebastian Frenke
Sędzia asystent 1: Kamil Wacławik
Sędzia asystent 2: Mateusz Patla