II liga północna: GSS wygrywa u siebie, remis we Włocławku
W sobotę odbyły się trzy spotkania II ligi północnej.
14. kolejkę II ligi północnej rozpoczęło spotkanie WAP-u Włocławek ze Złym Pragą Warszawa, który zakończył się rezultatem 1:1. Przez długi czas zanosiło się na zwycięstwo ekipy z Włocławka, która prowadziła od 76. minuty. Zespół ze stolicy wyrównał w ostatniej minucie spotkania za sprawą Leny Moraczyńskiej.
Emocje do ostatniej sekundy dostarczyło również spotkanie GSS-u Grodzisk Wielkopolski z Wisłą Płock. Gospodynie wygrały 2:1, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobyły w czwartej minucie doliczonego czasu gry.
Rezerwy Medyka Konin, znacznie wzmocnione zawodniczkami z pierwszej drużyny pokonały AZS UW Warszawa.
II liga (północ) 2023/2024
Pozycja | Klub | Mecze | W | R | P | B+ | B- | RB | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juna-Trans Stare Oborzyska | 16 | 15 | 1 | 0 | 53 | 9 | +44 | 46 |
2 | Ostrovia Ostrów Wielkopolski | 15 | 12 | 2 | 1 | 73 | 18 | +55 | 38 |
3 | Górzno Nowy Świt | 15 | 9 | 1 | 5 | 52 | 20 | +32 | 28 |
4 | Loczki Wyszków | 15 | 9 | 0 | 6 | 35 | 34 | +1 | 27 |
5 | AZS UW Warszawa | 15 | 6 | 2 | 7 | 29 | 31 | -2 | 20 |
6 | Zły/Praga Warszawa | 15 | 6 | 2 | 7 | 27 | 39 | -12 | 20 |
7 | GSS Grodzisk Wlkp | 16 | 6 | 2 | 8 | 27 | 44 | -17 | 20 |
8 | Medyk II Konin | 16 | 5 | 3 | 8 | 32 | 34 | -2 | 18 |
9 | WAP Włocławek | 16 | 2 | 5 | 9 | 19 | 44 | -25 | 11 |
10 | Wisła Płock | 15 | 3 | 2 | 10 | 27 | 52 | -26 | 11 |
11 | Włókniarz Białystok | 13 | 0 | 2 | 12 | 8 | 57 | -49 | 2 |
12 | KS Raszyn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
WAP Włocławek – Zły Praga Warszawa 1:1
Łobocka 76′- Moraczyńska 90+3′
WAP: Malwina Ciesielska – Julia Frątczak, Julia Łopatowska, Amelia Jetter, Monika Formella, Aleksandra Jaśniewska, Klaudia Kowalska (C), Michalina Marcinkowska, Anna Siwicka, Zuzanna Pawlewicz, Weronika Łobocka
Trener: Jarosław Chwiałkowski
Zły: Ewa Pluta – Małgorzata Paczek, Patrycja Turowska, Anna Kleszcz (80′ Maria Kamińska), Grażyna Kiryła, Maria Handzelewicz, Katarzyna Stranowska (76′ Magdalena Kaczyńska), Agata Opolska (C), Julia Maliszewska, Lena Moraczyńska, Kinga Laszczka
Trener: Adrian Krogul
KU AZS UW Warszawa – Medyk II Konin 0:3
Ziemba 2x, Kubiak
Medyk: Samantha Castaneda, Julia Woźniak, Oshobukola Omowumi Stella, Gabriela Mikucka, Natasza Krupa, Julia Chudy, Monika Mierzejewska, Lena Sworska, Liwia Lizik, Paulina Włodarek, Oliwia Pipiórka, Oliwia Jaśniak, Paulina Kubiak, Aleksandra Bieryło, Patrycja Ziemba [C], Julia Konieczna
Trener: Michał Sypuła
AZS: Uszula Wróbel – Patrycja Jendacz (60′ Angelika Kacalak), Kornelia Bińczyk (46′ Ada Bartosiewicz), Maja Kozłowska (46′ Kinga Rosłon), Emilia Jarzyna (C), Anita Sikora, Marta Pruszczyk, Anna Klymova, Oliwia Kopińska, Oliwia Wierzbicka, Antonina Białek
Trenerka: Maria Wąsowska
GSS Grodzisk Wielkopolski – Wisła Płock 2:1
Kopecka 45+1′, Guzik 90+4′ – Synowiec 8′
GSS: Marta Fulczyk – Nikola Napierała, Patrycja Domagała, Anna Kopecka, Natalia Przewoźna, Izabela Drozdowska, Aleksandra Guzik, Patrycja Kuleczka, Anna Szulc (C), Marta Regulska (46′ Katarzyna Górska), Martyna Woś
Trenerka: Katarzyna Zajączkowska – Koszuta
Wisła: Dorota Szalińska – Oliwia Stasińska, Weronika Paczkowska, Klaudia Stradomska (C), Maja Zielińska, Julia Asakowska, Oliwia Marcinkowska (70′ Justyna Skrocka, 80′ Julia Majewska), Natalia Majchrzak, Kinga Brzezińska, Natalia Borowska (65′ Maria Garwacka), Aleksandra Synowiec
Trener: Adrian Piankowski