Futsal Ekstraliga: Grad bramek w sobotnich spotkaniach

Dwanaście bramek zobaczyli kibice w Głogówku, gdzie miejscowy Rolnik podzielił się punktami z wiceliderem futsal Ekstraligi Górznem Nowy Świt w spotkaniu 19. kolejki. Kolejne zwycięstwo odniósł Rekord, który pokonał 9:0 AZS UAM Poznań.

Lider tabeli urządził sobie prawdziwe strzelanie w spotkaniu z AZS UAM Poznań. Gospodynie po trzech minutach i dwóch trafieniach Oksany Shevchuk prowadziły 2:0, a przed przerwą zawodniczka z Ukrainy ustrzeliła hattricka i Rekord na przerwę schodził, prowadząc 3:0. W drugiej części spotkania kolejne dwa gole dołożyła 16-letnia zawodniczka z Ukrainy, dwa gole dołożyła Julia Szostak, a jedno trafienie zanotowała Kaim.

Rekord Bielsko-Biała – AZS UAM Poznań 9:0 (3:0)
Shevchuk 3′, 3′, 8′, 21′, 40′, Szostak 23′, 26′, 40′, Kaim 38

Rekord Bielsko-Biała: Majewska (Bzowska) – Pietrzyk, Chóras, Galus, Fal, Szostak, Czyż, Shevchuk, Moskała, Kaim, Sydorenko.

AZS UAM Poznań: Jezierska – Grzybowska, Katarzyńska, Krystkowiak, Penier, Przybył, Szydełko, Wiewiór.

W Głogówku po pierwszej połowie w lepszych nastrojach mogły być zawodniczki z Górzna, które prowadziły 4:2, trzy bramki zdobyła Agata Bała, a jedno trafienie dołożyła Natalia Matuszewska. Gole dla Rolnika w pierwszej połowie zdobywały Martyna Małolepsza oraz Wiktoria Juchno. Druga połowa należała do zawodniczek prowadzonych przez Andrzeja Lewczaka, które w 29. minucie wyszły na prowadzenie 6:4 po trafieniu Julii Służałek. Przyjezdne doprowadził jednak do wyrównania po golach Aleksandry Zubał i Natalii Matuszewskiej.

LUKS Rolnik Głogówek – Górzno Nowy Świt 6:6 (2:4)
Małolepsza 8′, 25′, Juchna 13′, 27′, Kujawska 23′, Służałek 29′ – Bała 4′, 11′, 13′, Matuszewska 5′, 38′, Zubała 34′

LUKS Rolnik Głogówek: Giercuszkiewicz – Kujawska, Małolepsza, Sobkowicz, Stoklossa (rezerwa) Gach, Globisz, Juchno, Kurc, Leszczyńska, Mielczarek, Służałek.

Górzno Nowy Świt: Truchlewska – Bała, Matuszewska, Olszowska, Zubała (rezerwa) Górecka, Gut, Rozhka, Witecka.

Wierzbowianka Wierzbno – KS Uniwersytet Jagielloński 1:7 (0:2)

KS Uniwersytet Jagielloński: Bałuszyńska – Maziarz, Wilk, Maronde, Jaskółka (rezerwa) Mochnacka, Jasek, Gębica, Kopacz, Hynek, Wojtas, Bryzek, Soquessa, Misiura.