Juventus z Superpucharem Włoch!

Po bardzo emocjonującym starciu finałowym Superpuchar Włoch trafił w ręce Juventusu. Piłkarki z Turynu zdołały odrobić straty w potyczce z Milanem, wygrywając ostatecznie 2:1. Triumf mistrzyniom Włoch zapewniła w końcówce niezawodna Cristiana Girelli.

Po pierwszej połowie bardziej zadowolone mogły być piłkarki z Mediolanu, które przed trzema dniami w półfinale pokonały Romę. Prowadzenie w doliczonym czasie zapewniła im dzisiaj Christy Grimshaw po asyście Lindy Tucceri Cimini.

Druga część finałowego starcia fatalnie rozpoczęła się jednak dla Milanu. “Rossonere” najpierw w 50. minucie straciły bramkę po samobójczym trafieniu Valentiny Bergamaschi, a niedługo później musiały sobie zacząć radzić w osłabieniu po tym, jak w 54. minucie drugą żółtą kartkę ujrzała wypożyczona z FC Barcelony Laia Codina. Mediolanki dzielnie się broniły, jednak w 88. minucie nie były w stanie powstrzymać Cristiany Girelli przed trafieniem do siatki. Gol gwiazdy “Juve” i reprezentacji Włoch okazał się decydujący i to zawodniczki “Starej Damy” mogły cieszyć się z pierwszego trofeum wywalczonego pod wodzą Josepha Montemurro.