Kanonada w Górznie, Unifreeze wciąż tuż za liderem

Ostatnie spotkanie 9. kolejki grupy północnej Ekstraligi Futsalu rozegrane na hali zespołu z Górzna, choć gospodarzem miał być zespół z Warszawy, zakończyło się wysokim zwycięstwem Unifreeze, które rozgromiło występujący w dość okrojonym składzie AWF 15:3.

Ze względu na problemy z własną halą, drużyna AWFu wybrała się na mecz do obiektu w którym swoje spotkania rozgrywa Unifreeze. Faworytkami w spotkaniu były zawodniczki z Górzna, które już po kilku sekundach objęły prowadzenie. Jeszcze w pierwszej minucie dwa trafienia zdobyła Patrycja Polewska. Kolejną bramkę dla Unifreeze, w 4’ zdobyła Natalia Olszowska. Po dwunastu minutach gry wiceliderki tabeli prowadziły już 5:0 po 3. i 4. bramce Patrycji Polewskiej. Drużyna Unifreeze nie zdołała jednak uchronić się od błędu i w 13’ bramkę dla AWFu zdobyła Wiktoria Chaber, ale zespół z Warszawy był w stanie nawiązać równej walki . Do końca pierwszej połowy trafiały już tylko zawodniczki z Górzna. Przed zejściem do szatni na listę strzelczyń dopisały się jeszcze Agata Bała, Natalia Maruszak. Najskuteczniejsza strzelczyni Unifreeze w tym spotkaniu w 19’ trafiła również do własnej bramki, ale szybko się zrehabilitowała i w kolejnej minucie zdobyła swoją 5. dla Górzna. Do przerwy Unifreeze prowadziło 10:1.

Na początku drugiej połowy kolejną bramkę dla Górzna zdobyłą Maja Kozłowska, ale po chwili padła również odpowiedź ze strony AWFu, dla którego 3. trafienie zdobyła Aleksandra Marciszewska. W dalszej części spotkania do siatki trafiały już tylko zawodniczki Unifreeze, a wynik spotkania w 39’ ustaliła Patrycja Polewska, trafiając dla Górzna po raz szósty.

Przed ostatnią kolejką Unifreeze traci do lidera z Poznania 1 punkt i wciąż ma realne szanse na zdobycie mistrzostwa grupy północnej. W ostatniej rundzie zespół z Górzna rozegra wyjazdowe spotkanie z 4. w tabeli Uniwersytetem Warszawskim, natomiast liderujący UAM Poznań zagra na wyjeździe z Uniwersytetem Gdańskim, z którym w pierwszej części sezonu stracił już punkty, remisując bezbramkowo na własnej hali.