Katarzyna Siejka przeniosła się do Grecji

Po półtora roku gry we Włoszech Katarzyna Siejka postanowiła zmienić otoczenie. Polska bramkarka przeniosła się do Grecji. W ubiegłym tygodniu zaprezentowano ją jako nowy nabytek OFI Kreta.

26-latka przygodę poza granicami ojczyzny rozpoczęła latem 2021 roku, kiedy Sportis KKP Bydgoszcz zamieniła na drugoligowe włoskie Pink Bari Calcio. Spędziła tam tylko kilka miesięcy i zimą po rozegraniu zaledwie jednego meczu przeniosła się szczebel niżej. Z ACF Arezzo Katarzyna Siejka wywalczyła mistrzostwo Serie C i awans na zaplecze włoskiej ekstraklasy, lecz tam również nie zagrzała długo miejsca.

Przed startem obecnego sezonu była bramkarka Sportisu KKP, Mitechu Żywiec, czy Olimpii Poznań związała się z FC Sassari Torres, wracając tym samym na poziom Serie B. Jesienią Siejka zanotowała 5 występów i ponownie postanowiła zmienić otoczenie.

Tym razem polska bramkarka opuściła Włochy. Kilka dni temu oficjalnie za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych 26-latkę zaprezentowano w OFI Kreta. Klub z urokliwego miasta Heraklion w tym sezonie walczy o mistrzostwo Grecji. Aby tego dokonać musi się najpierw dostać do grupy mistrzowskiej, do której traci zaledwie jeden punkt. System rozgrywek greckiej Alpha Ethniki przewiduje sezon zasadniczy trwający 16 ligowych kolejek. Wówczas kluby podzielone na dwie grupy grają mecz i rewanż. Na koniec fazy regularnej po dwa zespoły z największą liczbą punktów z obu grup dostają się do grupy mistrzowskiej. Tam między sobą rozstrzygają losy krajowego mistrzostwa.

OFI Kreta po 8 kolejkach greckiej ekstraklasy plasuje się na 3. pozycji w swojej grupie. Drugi w stawce AO Rethymniakis Enosis Athliton ma jednak tylko jedno “oczko” przewagi nad nowym klubem Katarzyny Siejki. Liderujący Ergotelis jest z kolei lepszy o trzy punkty. Aktualnym mistrzem Grecji jest PAOK Saloniki, który w obecnym sezonie może się pochwalić kompletem dziewięciu zwycięstw i jest głównym faworytem do ponownego wywalczenia tytułu.

Inne wiadomości

NewsyReprezentacjaU-17
Emilia Szymczak
AktualnościHiszpaniaZagranica
FCBarcelona.com/Twitter

Dodaj komenntarz