Kiedrzynek i Dudek w tym sezonie już nie zagrają?!

Wiele wskazuje na to, że Katarzyna Kiedrzynek oraz Paulina Dudek występujące w PSG w tym sezonie nie będą już miały okazji pojawić się na boisku w krajowych rozgrywkach. Francuski rząd nie zamierza bowiem wydać zgody na wznowienie sportowego sezonu.

Informację tę podał na Twitterze Bertrand Latour, dziennikarz “L’Equipe”. Niedługo później wszelkie wątpliwości rozwiał premier Francji. Édouard Philippe powiedział, że sezon 2019/2020 nie zostanie wznowiony, a wszystkie profesjonalne ligi będą mogły wrócić do gry najwcześniej dopiero we wrześniu.

Paris Saint-Germain po 16 ligowych kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli Division 1 Arkema, tracąc tylko trzy „oczka” do liderującego Olympique Lyon. Tuż przed rozegraniem bezpośredniego starcia tych ekip, które mogło zadecydować o mistrzostwie, rozgrywki we Francji zostały zawieszone. Paulina Dudek wystąpiła w tym sezonie w 15 ligowych meczach, natomiast Katarzyna Kiedrzynek zanotowała 5 spotkań.

Jeśli ta decyzja francuskiego rządu zostanie prawnie potwierdzona, wciąż pozostanie wątpliwość jak w tym kraju piłkarski związek rozwiąże kwestię przyznania mistrzostwa. W Holandii przykładowo, postanowiono odwołać rozgrywki, bez wyłaniania medalistów.

Na chwilę obecną we Francji odnotowano już ponad 160 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 20 tysięcy osób zmarło.

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz