Kinga Kozak strzela w debiucie! Polka kandydatką na MVP meczu

Kinga Kozak tego lata zamieniła Czarnych Sosnowiec na Glasgow City FC. Reprezentantka Polski zadebiutowała dzisiaj w meczu 1. kolejki ligi szkockiej. Jej zespół wygrał 7:0 ze Spartans LFC, a nasza rodaczka strzeliła jedną z bramek.

19-latka wybiegła w podstawowym składzie. Wicemistrzynie Szkocji potrzebowały niespełna kwadransa, by po raz pierwszy w nowym sezonie trafić do siatki rywalek. Kinga Kozak miała spory udział przy golu. Polka otrzymała dośrodkowanie z prawej strony, po czym obróciła się z piłką i dograła do Hayley Lauder. Kapitan ekipy z Glasgow szybko oddała futbolówkę Clare Shine, a ta wyprowadziła faworytki na prowadzenie. Pięć minut później przewagę Glasgow City powiększyła Claire Walsh.

Do przerwy pomarańczowo-czarne prowadziły 3:0, a kolejne trafienie zanotowały sześć minut po zmianie stron. Hat-tricka skompletowała Shine. W drugiej odsłonie piłkę w siatce umieściła także Lauren Davidson. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu piłkę z bliskiej odległości między słupki wpakowała Kinga Kozak, swój udany debiut okraszając tym samym zdobyciem gola. Rezultat meczu inaugurującego nowy sezon szkockiej ekstraklasy swoim trafieniem na 7:0 ustaliła Abbi Grant.

Kinga Kozak zanotowała dzisiaj pełne 90 minut. Co więcej, 19-latka została nominowana przez swój zespół do miana piłkarki meczu. Oprócz niej kandydują Amy Muir i Claire Shine. Głosować można na twitterze wicemistrzyń Szkocji.

W 2. ligowej kolejce Glasgow City zmierzy się za tydzień z Motherwell. Cztery dni później Szkotki powalczą o fazę grupową Ligi Mistrzyń. Będą one gospodyniami turnieju eliminacyjnego UEFA Women’s Champions League. Oprócz nich zagrają tam również AS Roma, Paris FC i Servette Genewa.