fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Grająca ostatnio w Czarnych Antrans Sosnowiec Kinga Kozak postanowiła opuścić Ekstraligę. Reprezentantka Polski przenosi się do Glasgow City FC.

19-latka z aktualnym wicemistrzem Szkocji związała się dwuletnim kontraktem. Ekipa z Glasgow w zbliżającym się sezonie powalczy w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń.

Uważam, że w tym momencie wyjazd do zagranicznego klubu jest dla mnie najlepszą opcją. Czuję, że potrzebuję nowego bodźca, aby dalej się rozwijać. Propozycję z Glasgow miałam już rok temu, ale wtedy się na ten ruch nie zdecydowałam. Teraz temat powrócił, widać, że bardzo im na mnie zależało i to był jeden z argumentów, który przemawiał za tym transferem – powiedziała 7-krotna reprezentantka naszego kraju cytowana przez portal “Łączy Nas Piłka”.

Z Czarnymi Sosnowiec Kozak wywalczyła w ubiegłym sezonie brązowy medal Ekstraligi. Wystąpiła w tych rozgrywkach we wszystkich 22 meczach, strzelając 5 goli. Cztery trafienia utalentowana ofensywnie usposobiona pomocniczka dołożyła także w Pucharze Polski, który ekipa z Zagłębia wygrała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here