Kinga Szemik z czystym kontem, FC Nantes do końca walczy o Division 1

W niedzielnym spotkaniu przedostatniej kolejki drugiej ligi francuskiej, Kinga Szemik zachowała czyste konto i FC Nantes wygrało u siebie z VGA Saint-Maur 4:0. „Kanarki” nie ustają w walce o mistrzostwo i awans do Division 1, jednak w ostatnim meczu muszą liczyć na potknięcie aktualnych liderek.

Gospodynie miały sporo sytuacji bramkowych w pierwszej połowie, ale pierwszą bramkę udało się zdobyć dopiero w 34’ za sprawą Hillary Diaz, która po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową umieściła piłkę w siatce. Drugą bramkę w 41’ zdobyła Anaele Le Moguedec, która po otrzymaniu piłki uciekła obrończyniom Saint-Maur i bez problemów pokonała stojącą na bramce Melinee Le Pareux.

Zaledwie 6 minut po przerwie kolejną bramkę dorzuciła Roseline Eloissaint, która po odbiorze piłki na prawym skrzydle bezbłędnie wykorzystała nadarzającą się szansę. Wynik spotkania ustaliła w 60’ Anaele Le Moguedec strzałem z dobitki po pierwszej obronionej próbie.

FC Nantes traci do Le Havre A.C. zaledwie punkt. W ostatnim meczu zespół Kingi Szemik będzie podejmował zajmujące 6. miejsce RC Lens. By marzenie o mistrzostwie się ziściło Kanarki muszą zwyciężyć oraz liczyć, że liderki tabeli nie zdobędą kompletu punktów w meczu z znajdującą się na ostatnim miejscu drużyną FC Vendeheim.