fbpx

Klasyfikacja strzelczyń Orlen 1 Ligi kobiet

Trzy zawodniczki zdobyły 11 goli i znalazły się na pierwszym miejscu klasyfikacji strzelczyń Orlen 1 Ligi kobiet. Najwięcej bramek w zakończonym sezonie na zapleczu Orlen Ekstraligi zdobyły: Justyna Matusiak (Skra Częstochowa), Zuzanna Walczak (Ślęza Wrocław) oraz Aleksandra Cygan (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna).

Najlepszą skutecznością z trójki zawodniczek może popisać się Zuzanna Walczak, która do zdobycia jedenastu goli potrzebowała zaledwie dziewiętnastu spotkań. Reprezentująca UKS3 Weronica Staszkówka Jelna 20-letnia Aleksandra Cygan znakomitą skutecznością popisała się w dwóch spotkaniach z Ząbkovią Ząbki, w których zdobyła osiem goli! O sporym pechu może mówić z całą pewnością Justyna Matusiak, która w ostatniej kolejce mogła poprawić swój bilans bramkowy w meczu z Ząbkovią Zabki, która ostatecznie nie przyjechała do Częstochowy.

Klasyfikacja strzelczyń Orlen 1 Ligi (2023/2024):

11 goli – Justyna Matusiak (Skra Częstochowa), Zuzanna Walczak (Ślęza Wrocław), Aleksandra Cygan (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna),

10 goli – Ana Clara Gomes Muniz (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna),  Amelia Skowrońska (Ząbkovia Ząbki), Natalia Kuźdub (Skra Częstochowa),

9 goli – Anna Furmaniak (Checz Marcus Gdynia), Paulina Tomasiak (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna),

8 goli – Wiktoria Orłowska (Hydrotruck Radom), Martyna Sobczyńska (Legionistki Warszawa), Oliwia Frontczak (Skra Częstochowa), Nikola Góra (Ślęza Wrocław), Amelia Golubska (Checz Marcus Gdynia),

7 goli – Kamila Wielińska (Polonia Środa Wielkopolska), Gabriela Krawczyk, Marta Miś,  Nicola Salawa Resovia Rzeszów (Resovia Rzeszów), Loreta Rogačiova (Bielawianka Bielawa),

6 goli –  Klaudia Kamińska (Checz Marcus Gdynia), Julia Przybył (Lech UAM Poznań), Oliwia Adamiec (Ślęza Wrocław), Wiktoria Dudka (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna), Julia Migacz, Karolina Tylak (Bielawianka Bielawa),

5 goli –  Maryna Pohribniak, Wioletta Tkaczyk (Hydrotruck Radom), Maja Kuleczka, Matylda Kościelak, Małgorzata Jurek (Lech UAM Poznań), Amanda Moura Pietrzak (Legionistki Warszawa), Julia Dobroń, Julia Mikołajczak, Laura Nowicka (Polonia Środa Wielkopolska), Justyna Chudzik (Skra Częstochowa), Weronika Kaim (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna),

4 gole – Nina Abe (Checz Marcus Gdynia), Klaudia Nogalska, Katarzyna Grzesik (Polonia Środa Wielkopolska), Gabriela Kaput (Resovia Rzeszów), Joanna Ścisłowska, Martyna Bartczak, Kinga Wyrwas, Nadia Wosik (ROBS Group Sportis KKP Bydgoszcz), Daria Matuszewska (Ślęza Wrocław), Aleksandra Dziób (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna),

3 gole – Łucja Tabor, Maja Kosyn (Checz Marcus Gdynia), Julia Tracz, Paulina Oleksiak (Hydrotruck Radom), Klaudia Wojtkowiak, Marika Purgacz, Martyna Nowaczyk, Alicja Piechocka (Lech UAM Poznań), Dominika Hyży, Julia Drożak,Katarzyna Ciesiółka (Polonia Środa Wielkopolska), Martyna Strasińska (Resovia Rzeszów), Natalia Liczko, Weronika Szmatuła (Skra Częstochowa), Patrycja Świątek (ROBS GROUP Sportis KKP Bydgoszcz), Dominika Woźniak (Ślęza Wrocław), Nina Kalinowska (Ząbkovia Ząbki), Katarzyna Brzeska, Patrycja Rżany (Bielawianka Bielawa), Milena Prochowska (Legionistki Warszawa),

2 gole –  Amanda Turowska, Anastazja Krampa, Daria Zbrzeźniak, Julia Sitarz, Nikola Przytuła, Olha Kozhevnikova, Patrycja Guzewicz (Checz Marcus Gdynia), Hanna Majewska, Klaudia Żabicka, Natalia Olesińska, Oliwia Bida (HydroTruck Radom), Dominika Kubka , Sara Jóźwiak, Zofia Wojciechowska (Lech UAM Poznań), Anna Kodym, Klaudia Grodzka (Legionistki Warszawa), Beata Nowak, Gabriela Bielińska, (Polonia Środa Wielkopolska), Julia Kwoka,  Wioletta Florek (Resovia Rzeszów), Federica Dall’ara, Zofia Dubiel (Skra Częstochowa), Bogna Szumska, Matylda Bujak (ROBS GROUP Sportis KKP Bydgoszcz), Blanka Ocipinska (SWD Wodzisław Śląski), Daryna Kravchuk, Karolina Larska, Małgorzata Rogus (Ślęza Wrocław), Kamila Lichoń, Karolina Majka, Klaudia Gniadek (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna), Nikola Czechowska (Ząbkovia Ząbki), Amelia Piotrowska (Bielawianka Bielawa),

1 gol –  Mariia Valchuk, Martyna Kruk, Zuzanna Szczepańska (Bielawianka Bielawa), Agnieszka Jaroń, Lidia Zakrzewska, Maja Oleszczuk, Natalia Latoszek (Checz Marcus Gdynia), Paulina Sobczak (Hydrotruck Radom), Aleksandra Betka, Zuzanna Sawicka (Lech UAM Poznań), Aleksandra Tokaj, Amelia Przybylska, Dominika Dymitrowicz, Nina Warachowska, Monika Lipa (Legionistki Warszawa), Agata Ratajczak, Kinga Połatyńska, Natalia Pakulska (Polonia Środa Wielkopolska),  Aleksandra Misiak, Katarzyna Czyż, Magdalena Marszał, Oliwia Szlęzak, Paulina Harko, Wiktoria Bukowiec, Wiktoria Frydrych (Resovia Rzeszów), Sonia Nierychło, Maja Ozieriańska, Zuzanna Kubiciel (Skra Częstochowa), Karolina Szews, Oliwia Jendrasiak, Sara Podsiadło, Wiktoria Ratyńska ( ROBS GROUP Sportis KKP Bydgoszcz), Jolanta Bujalska, Judyta Brzychcy,  Mariola Bujalska (SWD Wodzisław Śląski), Aleksandra Gruchała, Joanna Gogacz, Julia Ciesielska,  Natalia Krawczyk, Nikola Domaszewicz, Nikola Mieszczak, Paulina Zygadlik, Wiktoria Kaczorowska, Wiktoria Tyza (Ślęza Wrocław), Natalia Duda (UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna), Justyna Piskorz (Ząbkovia Ząbki).

źródło: własne/Sierpecka Piłka

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaFutsalNewsyPolskaTransfery

Leave a Reply