fbpx

Klub Orlen 1 Ligi wycofał się z rozgrywek!

Smutne wieści dla sympatyków kobiecego futbolu w Gdyni, szósty zespół minionego sezonu Orlen 1 Ligi podjął decyzję o nie przystąpieniu do rozgrywek w zbliżającym się sezonie 2024/2025.

Energa Checz Marcus Gdynia sezon 2023/2024 może zaliczyć do udanych, zespół prezentował ciekawą piłkę, ich spotkaniom zawsze towarzyszyły dobre, sportowe emocje, a przez długi czas drużyna z Pomorza mogła nawet realnie myśleć o włączeniu się do walki o Orlen Ekstraligę. Gdynianki nie przystąpią do rozgrywek w sezonie 2024/2025, Zarząd Klubu zmuszony był podjąć taką, a nie inną decyzję. Co najbardziej smuci w tej sytuacji to fakt, że zdecydowały o tym czynniki finansowe, a nie sportowe, bo pod względem sportowym zespół prezentował się bardzo solidnie. Kwestią oczywistą jest, z jak wysokimi nakładami pieniężnymi wiąże się udział zespołu w Orlen 1 Lidze, ile kosztują dalekie wyjazdy, noclegi itp. Ze strony Urzędu Miasta Gdyni klub otrzymał deklarację o zachowaniu dotacji w dotychczasowym wymiarze (30 000 zł + „wirtualne” 265 000 zł za możliwość korzystania z obiektu Narodowego Stadionu Rugby). Kwota 30 000 zł to zaledwie kropla w morzu potrzeb, dla zobrazowania wystarczy powiedzieć, że nie jest to suma pokrywająca koszta dojazdów na mecze choćby w jednej rundzie. Myślę, że komentarz z mojej strony jest tu zbędny…

W obecnej sytuacji z pozostania w Orlen 1 Lidze cieszyć się może ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz, który do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie z SKP Bielawianką Bielawa, ostatecznie plasując się oczko niżej, na miejscu spadkowym. Działacze klubu z województwa kujawsko-pomorskiego złożyli już deklarację w centrali PZPN o chęci i gotowości przystąpienia do rozgrywek w miejsce klubu z Gdyni. Życie bywa przewrotne, choć piłkarki obu klubów na boisku wywalczyły zupełnie odmienne rezultaty, życie napisało do tej historii swój scenariusz. Trzymajmy kciuki za zawodniczki i działaczy obu drużyn, zarówno Energi Checz Marcus Gdynia, jak i ROBS GROUP Sportisu Bydgoszcz.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply