fbpx

Klub Orlen Ekstraligi nie otrzymał licencji!

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Orlen Ekstraligi. Jedynym zespołem, który nie otrzymał licencji na grę w Orlen Ekstralidze w sezonie 2-24/2025 jest Pogoń Dekpol Tczew.

Walczące o mistrzostwo Polski zespoły GKS-u Katowice i Pogoni Szczecin otrzymały licencję na grę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce oraz w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025.

Licencję bez nadzoru otrzymały również Rekord Bielsko-Biała, Śląsk Wrocław oraz Medyk POLOmarket Konin. UKS SMS Łódź, GKS Górnik Łęczna oraz Stomilanki Olsztyn otrzymały licencję z nadzorem infrastrukturalnym, a Czarni Sosnowiec zostali objęci nadzorem finansowym.

Dobre wieści napłynęły również do Krakowa, a dokładnie do zespołu KS Uniwersytetu Jagiellońskiego, który otrzymał licencję z nadzorem z zakresu personelu i administracji oraz infrastruktury.

Komisja przyznała licencję AP Orlen Gdańsk, a klub z północy Polski został objęty nadzorem z infrastrukturalnym z zakresu personelu i administracji oraz odpowiedzialności społecznej.

Licencji nie otrzymała Pogoń Dekpol Tczew, a powodem jest niespełnienie kryterium I.01. Drużynie z Tczewa przysługuje odwołanie od decyzji Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

Other Articles

NiemcyRelacja meczowaZagranica

Leave a Reply