Kolejna dawka wielkiej piłki przed nami – poznaliśmy terminarz NWSL Challenge Cup

Aktualnie jedynie wznowiony sezon w Niemczech pozwala nam na śledzenie meczów na najwyższym poziomie. Taki stan rzeczy zmieni się pod koniec czerwca, kiedy do gry w NWSL Challenge Cup przystąpią najlepsze drużyny z kraju mistrzyń świata.

Turniej, który odbędzie się w stanie Utah za zamkniętymi drzwiami ma pomóc klubom National Women’s Soccer League w „przetarciu” przed startem ligowego sezonu. Ten miał odbyć się w kwietniu, lecz przez pandemię Covid-19 jest stale przesuwany. Aby piłkarki mogły dojść do pełni formy, postanowiono zorganizować NWSL Challenge Cup w dniach 27 czerwca-26 lipca. Wystartuje w nim wszystkie dziewięć ekip grających w profesjonalnej amerykańskiej lidze. We wstępnej fazie każdy klub rozegra po cztery spotkania. Następnie osiem najlepszych ekip przejdzie już do fazy play-off.

Podczas turnieju przestrzegane będą specjalne przepisy sanitarne. Wszystkie zespoły na 48 godzin przez przylotem do Utah zostaną przetestowane pod kątem koronawirusa, a następnie zakwaterowane we „wiosce NWSL”, gdzie czeka je kwarantanna, którą będą opuszczać tylko z powodu meczów. Wszystkie spotkania pierwszych etapów zostaną rozegrane na Zions Bank w Herriman, natomiast półfinały i finał odbędą się na Rio Tinto w Sandy. Piłkarki i członkowie sztabów klubów będą mieli stale monitorowaną temperaturę oraz wykonywane testy na koronawirusa, natomiast w meczach zgodnie z pozwoleniem FIFA dopuszczalna będzie większa liczba zmian. Trybuny będą puste, kibice spoza USA śledzić mecze będą mogli na platformie Twich.

Wczoraj odbyło się losowanie pierwszej fazy turnieju. Ruszy on 27 czerwca meczami Chicago Red Stars z Orlando Pride oraz aktualnych ligowych mistrzyń, North Carolina Courage z Portland Thorns. Fazę grupową zakończą natomiast pojedynki Chicago Red Stars ze Sky Blue FC i Washington Spirit z Houston Dash. Zaplanowano je na 13 lipca. Cztery i pięć dni później odbędą się ćwierćfinały. 22 lipca czekają nas półfinały, a finał 26 lipca.

fot. nwslsoccer.com

Inne wiadomości

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz