fbpx

Kolejne dwie piłkarki odchodzą z Górnika Łęczna, poznaliśmy datę sparingu z OL

W przyszłym sezonie barw Górnika Łęczna nie będą na pewno reprezentować Sylwia Matysik i Dominika Grabowska, które zdecydowały się rozpocząć karierę zagraniczną. Kolejnymi dwiema zawodniczkami, które opuszczają mistrzynie Polski po tym sezonie są Nataliia Hryb i Alona Kovtun.

Obie te ukraińskie zawodniczki do ekipy z Lubelszczyzny trafiły przed rokiem. W tym sezonie dorobek Hryb to 3 gole w 11 meczach Ekstraligi, natomiast grająca na lewej stronie defensywy Kovtun wystąpiła w 10 spotkaniach ligowych.

O odejściu zawodniczek poinformował w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” trener Górnika, Piotr Mazurkiewicz, potwierdzając jednocześnie, że blisko transferu do Łęcznej jest utalentowana Natalia Wróbel – Prowadzimy rozmowy, chociażby w kwestii transferu Natalii Wróbel z AZS UJ Kraków. Czekamy też na potwierdzenie chęci pozostania w Górniku ze strony kilku zawodniczek. Już teraz wiemy jednak, że oprócz Sylwii Matysik i Dominiki Grabowskiej, pożegnają się z nami także Nataliia Hryb i Alona Kovtun – zdradził szkoleniowiec mistrzyń Polski we wspomnianym wywiadzie.

Mazurkiewicz ogłosił także dokładną datę pojedynku łęcznianek z Olympique Lyon. Najlepszy polski klub zmierzy się z mistrzyniami Francji 24 lipca w Opalenicy. Będzie to drugi sparing Górniczek w letnim okresie przygotowawczym, bowiem sześć dni wcześniej zmierzą się one z SMS-em Łódź.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
EkstraligaI ligaNewsyPolska

Leave a Reply