fbpx

Kolejne piłkarki z Ekstraligi kończą karierę zawodniczą

Dagmara Grad to nie jedyna piłkarka, dla której sezon 2019/2020 był ostatnim w karierze. Na zawodniczą „emeryturę” przechodzą również dwie pomocniczki GKS-u Katowice – Dominika Sýkorová i Angelina Łąckiewicz-Oślizło.

31-letnia Słowaczka w naszym kraju grała od sezonu 2012/2013, kiedy podpisała kontrakt z Unią Racibórz. Już w pierwszym roku gry udało jej się sięgnąć po mistrzostwo Polski. Pomocniczka reprezentowała później także barwy ROW-u Rybnik i Mitechu Żywiec, skąd przed rokiem przeniosła się do „GieKSy”. W tym sezonie wystąpiła w 11 meczach Ekstraligi oraz dwóch Pucharu Polski.

6-krotna reprezentantka Słowacji zakończenie kariery ogłosiła już na swoim Instagramie – Nigdy sobie nie wyobrażałam życia bez piłki, ale teraz czuję, że jest ten czas, by skończyć. Chcę podziękować wszystkim wspaniałym ludziom, których spotykałam. Życie piłkarki mnie dużo nauczyło. Mogłam spełnić wszystkie marzenia, które w piłce miałam. I jest czas na nowe wyzwania i życie – napisała Dominika Sýkorová.

Angelina Łąckiewicz-Oślizło znacznie dłużej reprezentowała barwy katowickiego klubu. Przez ostatnie pięć lat przeszła z nim drogę z III ligi aż do gry na najwyższym poziomie. Wcześniej grała w 1.FC Katowice, Mitechu Żywiec i KKS Zabrze. 29-latka w zakończonym sezonie nie była podstawową piłkarką GKS-u, notując we wszystkich rozgrywkach osiem występów i jedną bramkę.

Szósty zespół Ekstraligi poinformował na swojej stronie internetowej, że oprócz rozstań z Sýkorovą i Łąckiewicz-Oślizło, zespół po wygaśnięciu kontraktu opuści również obrończyni Joanna Węcławek. 19-latka roczny pobyt w katowickiej ekipie zakończyła z bilansem trzech występów w Ekstralidze oraz czterech w Pucharze Polski, gdzie udało jej się strzelić jedną bramkę. Już wcześniej dowiedzieliśmy się także o odejściach dwóch innych piłkarek, które wzmocniły Rolnika Biedrzychowice Głogówek. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

fot. Ziółkowski Fotografia SportowaDominika SýkorováDominika Sýkorová

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply