Kolejny grad goli w meczu SWD, ale tym razem lepszy HydroTruck Radom

W meczu 2. kolejki 1 ligi HydroTruck Radom pokonał przed własną publicznością 3:2 SWD Wodzisław Śląski. Decydującą bramkę zdobyła na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Klaudia Żabicka.

Starcie to rozpoczęło się lepiej dla piłkarek ze Śląska, które tydzień wcześniej efektownie, od triumfu 5:3 nad rezerwami SMS-u Łódź zainaugurowały nowy sezon zaplecza Ekstraligi. W 12. minucie SWD zdecydowało się na krótkie rozegranie rzutu rożnego, po którym piłka po podaniu Roksany Gulec znalazła się pod nogami Katarzyny Rozmus, a ta bez przyjęcia posłała mocny strzał, nie dając szans Anicie Snopczyńskiej. Dziesięć minut później gospodynie doprowadziły do remisu. Na listę strzelczyń wpisała się Federica Dall’ara. Po kolejnych dziesięciu minutach przyjezdne były znowu na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Patrycji Sarapaty piłkę w siatce umieściła Julia Piętakiewicz.

Przewaga gości utrzymała się do 66. minuty. Wówczas rzut karny pewnie wykorzystała Aleksandra Szydło i na tablicy ponownie pojawił się remis. Ostatnie słowo należało do gospodyń. Precyzyjnym strzałem przy słupku popisała się kilka minut przed końcowym gwizdkiem Klaudia Żabicka, powodując wybuch radości w szeregach radomianek. SWD nie zdołała w końcówce strzelić choćby bramki dającej jeden punkt, co oznaczało dla nich pierwszą porażkę w sezonie.

Obie drużyny mają na swoim koncie po trzy punkty. HydroTruck w 3. kolejce zmierzy się na wyjeździe z ROW-em Rybnik, natomiast na terenie SWD Wodzisław Śląski zjawią się piłkarki Pogoni Tczew.