fbpx

Kolejny zespół rezygnuje z awansu!

MTS Knurów uplasował się na drugim miejscu swojej grupy IV ligi sezonu 2022/2023, nie dającym awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Dzięki wycofaniu się z rozgrywek III ligi Rakowa Częstochowa i Gimnazjum Istebna, to zespół z Knurowa uzyskał promocję i awansował półkę wyżej.

MTS Knurów prowadzony przez Oskara Radkiewicza, pomimo zajęcia drugiej lokaty w swojej grupie IV ligi awansował do III ligi kobiet. Wszystko to dzięki decyzji podjętej przez Komisję ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Parę barażową o awans do III ligi utworzyły Raków Częstochowa i Gimnazjum Istebna, z rywalizacji tej zwycięsko wyszły zawodniczki z Częstochowy. Finalnie, zarówno zespół częstochowski, jak i drużyna z Istebnej nie wyraziły zainteresowania przystąpieniem do rozgrywek trzecioligowych. W tym momencie otworzyła się szansa awansu przed MTS-em Knurów, który dzięki lepszej średniej arytmetycznej od LKS Bestwina (druga drużyna grupy II śląskiej IV ligi) był pierwszy w kolejce do awansu. Komisja ds. Rozgrywek ŚZPN przychyliła się do wniosku MTS-u i oficjalnie przyznała klubowi promocję do III ligi.

Inauguracja sezonu 2023/2024 III ligi zaplanowana jest na 26 sierpnia. Zespół z Knurowa będzie się mierzył m. in. z MKS-em Myszków, Mitechem Żywiec, Górnikiem Zabrze, GKS-em Tychy czy Unią Opole.

Other Articles

HiszpaniaNewsyTransferyZagranica
HiszpaniaNewsyTransferyZagranica

Leave a Reply