fbpx

Koniec zagranicznej kariery Aleksandry Rompy? Reprezentantka Polski może wrócić do Ekstraligi!

Wiele wskazuje na to, że norweska przygoda Aleksandry Rompy nie potrwa długo. Jak poinformowała na Twitterze Joanna Tokarska, komentatorka meczów kobiecej piłki, była piłkarka Juventusu może niebawem wrócić do ojczyzny.

Plotki o powrocie czołowej reprezentantki naszego kraju do Polski pojawiały się już latem, jednak wówczas Rompa chciała kontynuować swoją karierę za granicą. Po wygaśnięciu kontraktu z „Juve”, prawa obrończyni wybrała ofertę norweskiego Klepp IL.

Sezonu 2020 ani 29-latka, ani jej klub nie mogą zaliczyć do szczególnie udanych. Klepp, które miało bić się co najmniej o ligowe podium, rozgrywki zakończyło dopiero na 7. pozycji w tabeli. Rompa natomiast przez problemy zdrowotne musiała opuścić kilka spotkań i od połowy września na boisku pojawiła się tylko 3-krotnie. W związku z kontuzją mięśnia dwugłowego uda nie była zresztą w stanie zagrać również w barwach reprezentacji Polski.

Jak podała na Twitterze Joanna Tokarska, Aleksandra Rompa niebawem może ponownie zmienić otoczenie, opuszczając Norwegię. Co ciekawe, możliwy jest jej transfer do jednego z klubów Ekstraligi. Przypomnijmy, że 29-latka nasz kraj opuściła w połowie 2017 roku po wielu latach spędzonych w Medyku Konin. Warto dodać, że na chwilę obecną Rompa nadal ma ważny kontrakt z Klepp IL, który obowiązuje do końca 2021 roku.

Other Articles

EkstraligaNewsyNiemcyPolki za granicąPolskaZagranica
EkstraligaNewsyPolska
Nowy klub Nikol Kaletki!

Leave a Reply