fbpx

Lech Poznań utworzy kobiecą drużynę!

Kolejny klub występujący w PKO Ekstraklasie już w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej przystąpi do gry w seniorskich rozgrywkach kobiecych. Tym razem chodzi o Lecha Poznań, który niebawem może połączyć siły z AZS UAM Poznań i zacząć od nowego sezonu grę na poziomie IV ligi.

Aktualnie na szczeblu wielkopolskiej IV ligi występują dwie drużyny pod szyldem UAM-u, co w najbliższych miesiącach może się jednak zmienić. Jak poinformował wczoraj Radosław Nawrot z “Interia.pl”, Lech Poznań w ramach rozpoczętej w tym roku współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, ma zamiar rozpocząć tworzenie swojej seniorskiej drużyny. Rozmowy w tym temacie cały czas trwają, ale rozważana jest ponoć między innymi możliwość wystawienia zespołu jako Lech UAM Poznań.

“Kolejorz” zdecydował się wreszcie na wejście do piłki kobiecej między innymi z uwagi na fakt, iż w akademii klubu trenują już dziewczynki i ekipa ze stolicy Wielkopolski chciałaby dać im możliwość rozwoju w seniorskich rozgrywkach kobiecych. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze jakie są szczegółowe plany wobec tego projektu, a także sam klub nie podał do publicznej informacji oficjalnego stanowiska. Doniesienia medialne mogą być jednak prawdą także z uwagi na to, że w Dzień Kobiet Lech opublikował w mediach społecznościowych taką fotografię:

fot. Lech Poznań/informacja prasowa

Other Articles

NewsyReprezentacjaReprezentacja A
EkstraligaNewsyPolskaWywiady

Leave a Reply