Legia Warszawa z awansem do III ligi

W nietypowych okolicznościach, na dziesięć dni przed startem nowego sezonu, poznaliśmy beniaminka III ligi grupy 1. Awans zanotowały reprezentantki Legia Soccer Schools Warszawa, które w barażu pokonały Kolejarza Łódź 1:0.

Sama decyzja o rozegraniu barażu, w ostatnim czasie wzbudziła wiele kontrowersji. Wspomnieć bowiem należy, że regulamin rozgrywek w ogóle nie przewidywał rozegrania takiego pojedynku o awans.

Całe zamieszanie było spowodowane wycofaniem się z rywalizacji na seniorskim poziomie drużyny Jantara Ostrołęka. Wobec tego w pierwszej grupie III ligi pojawiło się wolne miejsce. Pomysłów na rozwiązanie tej sytuacji było kilka. Jednym z nich był bezpośredni awans Legii Warszawa, lecz to nie spodobało się wielu drużynom. Ostatecznie, raptem kilka tygodni temu zadecydowano o rozegraniu barażu między zespołami, które zajęły drugie miejsce w tabeli łódzkiej i mazowieckiej IV ligi. Na Mazowszu bezpośredni awans wywalczyła Polonia Warszawa, która miała 5-punktową przewagę nad swoim największym rywalem – Legią. W okręgu łódzkim z kolei najlepsza okazała się w IV lidze Zawisza Rzgów, dziewięć punktów za którą uplasował się Kolejarz.

Mecz barażowy o awans do III ligi został rozegrany w Legia Training Center w podwarszawskich Książenicach. Gospodynie wyszły na prowadzenie już w 9. minucie. Piłkę w siatce umieściła wówczas Amelia Przybylska. Ta sama piłkarka mogła zapewnić stołecznej ekipie dwubramkowe prowadzenie, lecz w 22. minucie nie udało jej się wykorzystać rzutu karnego. Wobec takiego obrotu spraw, zawodniczki z Łodzi starały się walczyć o wyrównujące trafienie. Sztuka ta im się jednak nie udała i jeden gol wystarczył Legia Ladies do zanotowania upragnionego awansu, o który kobiecy zespół “Wojskowych” zabiegał od dwóch lat.

Nowy sezon zarówno w III, jak i IV lidze ruszy w ostatni weekend sierpnia.