Lider pewnie pokonuje beniaminka

TME SMS sprawił dziś radość swoim kibicom i pewnie wygrał z BTS Rekordem Bielsko-Biała 8:0. Dzięki tej wygranej Łodzianki zapewniły sobie przystąpienie do hitowego spotkania w Sosnowcu z pozycji lidera.

Zgodnie z przewidywaniami gra toczyła się głównie na połowie zespołu przyjezdnego. Pierwszą bramkę zdobyła już w 7. minucie Anna Rędzia. Skrzydłowa TME SMS uderzyła celnie również kilkanaście minut później, ale jej strzał odbiła Ihna Mostova. Na nieszczęście bramkarki piłka spadła pod nogi Dominiki Kopińskiej, która podwyższyła wynik. Trzeci gol autorstwa Klaudii Jedlińskiej był ozdobą pierwszej połowy. Prawa skrzydłowa TME SMS zdecydowała się na mocny strzał z dystansu i nie dała szans Mostovej. Strzelanie w tej odsłonie meczu zakończyła Kopińska, która wykorzystała dośrodkowanie Rędzi.

Łodzianki w drugiej odsłonię nadal wykazywały ochotę do zdobywania kolejnych bramek. Już w pierwszych minutach bramki zdobyły Gabriela Grzybowska po strzale z dystansu oraz po solowej akcji Rędzia. Parę chwil później kolejnego gola zdobyła po strzale głową Jedlińska. Później zespół z Łodzi  miał więcej problemów ze zdobyciem bramki, a gdy sytuacje bramkowe już były to brakowało skuteczności. Zespół gości mógł zdobyć pod koniec spotkania honorową bramkę po błędzie Oliwii Szperkowskiej, ale TME SMS uratowała Wiktoria Zieniewicz. W ostatniej akcji meczu łódzki zespół zdobył ósmą bramkę po przepięknym strzale w okienko Julii Kolis.