Liga Mistrzyń: Chelsea liderem grupy D!

Środowe zmagania w grupie D zakończyło spotkanie o fotel lidera: BK Hacken podejmowało u siebie Chelsea. Po trzech kolejkach to wicemistrzynie Szwecji niespodziewanie otwierały tabelę.

Zeszłotygodniowe starcie tych ekip zakończyło się bezbramkowym remisem na Stamford Bridge. Nie sposób nie wspomnieć o polskich akcentach, bowiem to spotkanie zostało poprowadzone przez Ewę Augustyn w asyście Pauliny Baranowskiej i Ukrainki Oleksandry Ulanovskiej.

Pierwsza szansa dla gospodyń nadarzyła się w trzeciej minucie, kiedy to Clarissa Larisey dograła w pole karne, a Anna Anvegard trafiła w słupek z pierwszej piłki. The Blues odpowiedziały na to strzałem Johanny Kaneryd z dystansu. Po upływie dziesięciu minut Lauren James oddała świetne uderzenie zza pola karnego, które golkiperka Kacken sparowała na pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny. Trzy minuty później The Blues wyszły na prowadzenie za sprawą Sam Kerr, która wykorzystała wrzutkę Johanny Rytting Kaneryd. Dla kapitan Chelsea było to piąte trafienie w bieżących rozgrywkach.

W 25. minucie wicemistrzynie Szwecji doprowadziły do wyrównania. Rosa Kafaji posłała długie podanie do Monici Jusu Bah, ta dograła w pole karne, a Clarissa Larisey dołożyła głowę, zdobywając premierowe trafienie w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Reszta pierwszej połowy przebiegała pod dyktando podopiecznych Emmy Hayes, które oddały pięć celnych strzałów. Z dogodnych sytuacji należy wyszczególnić, chociażby strzał z dystansu Sophii Ingle czy próbę Lauren James w ,,16” przeciwniczek.

Gospodynie również stworzyły sobie okazje podbramkowe. W 41 minucie wymieniły kilka podań na połowie mistrzyń Anglii, akcję wykańczała Clarissa Larisey, jednak Zecira Musović wykazała się ponad przeciętnym refleksem i zneutralizowała zagrożenie.

W doliczonym czasie gry The Blues stworzyły sobie kolejną niezłą sytuację: Charles dograła w pole karne, Reiten uderzyła z pierwszej piłki,, jednak trafiła wprost w dobrze ustawioną Falk.

Do przerwy utrzymywał się remis 1-1. Obraz gry można porównać do ostatniego pojedynku tych drużyn – Chelsea przeważało, jednak nie potrafiło udokumentować swojej przewagi trafieniem, choć trzeba oddać gospodyniom, że dzielnie odpierały ich ataki.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania mistrzynie Anglii wyszły na prowadzenie. Futbolówka odbiła się od jednej z obrończyń szwedzkiego zespołu i wpadła pod nogi Sophii Ingle, która wypatrzyła niekrytą Erin Cuthbert, a ta dopełniła formalności strzałem po ziemi.

The Blues poszły za ciosem i szturmowały pole karne wicemistrzyń Szwecji i w 64. minucie Cuthbert skompletowała dublet.

Pomimo dwóch bramek straty drużyna z Goteborga nie zamierzała zawiesić broni i szukała swoich szans. Taka nadarzyła się, chociażby w 70. minucie, kiedy to Jess Cater wybiła niefortunnie futbolówkę pod nogi Aivi Luik, która dograła do Clarissy Larisey. Niezwykle aktywna w tym spotkaniu Kanadyjka nie trafiła jednak w bramkę.

W doliczonym czasie gry wicemistrzynie Szwecji zdobyły bramkę kontaktową. Anna Anvegard dośrodkowała wprost na głowę Molly Johanson, która umieściła piłkę w bramce, jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Liga Mistrzyń – 4. kolejka
BK Hacken – Chelsea 1:3 (1:1)
Larisey 25′ – Kerr 13′, Cuthbert 52′, 64′

BK Hacken: Jennifer Falk – Elma Juntilla, Nelhage,  Aivi Luik, Josefine Rybrink, Katariina Kosola,  Johanna Sorensen (77′ Marika Bergman – Lundin) , Filippa Curmark(C) (89′ Ruby Grant), Monica Jusu Bah (77′ Anna Sandberg), Rosa Kafaji (90+1′ Molly Johansson) , Anna Anvegard, Clarissa Larisey (77′ Felicia Schroder)

Chelsea: Zecira Musović – Ashley Lawrence, Kadeisha Buchanan, Jess Carter, Niamh Charles, Erin Cuthbert, Sophia Ingle (59′ Sjoeke Nusken), Johanna Rytting Kaneryd (87′ Agnes Beever- Jones), Lauren James, Guro Reiten (59′ Jessie Fleming), Sam Kerr (C) (73′ Mia Fishel)

Sędzia: Ewa Augustyn

Sytuacja w grupie D

W równoległym spotkaniu Paris FC pokonało Real Madryt 1-0. Tym samym Królewskie zostały pozbawione szans na wyjście z grupy – po 4. kolejkach mają zaledwie jedno oczko na koncie.

Chelsea zaś jest jedynym zespołem bez przegranej i objęło fotel lidera, jednak różnice punktowe są niewielkie. Piąta seria gier odbędzie się w dniach 24- 25. 01. Chelsea zmierzy się z Paris FC, a Real podejmie BK Hacken.