Liga Mistrzyń: Olympique Lyon w finale!

Olympique Lyon pokonał inną francuską ekipę i zagra w finale Ligi Mistrzyń.

Przyjezdne wyszły na prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Melchie Dumornay podała do Selmy Bachy, a ta wykorzystała bierność defensywy PSG i przymierzyła z dystansu przy bliższym słupku.

W następnych minutach to Paryżanki starały się przejąć inicjatywę, jednak ich próby nie sprawiły problemów Christiane Endler.  W 22. minucie mistrzyniom Francji nadarzyła się niezła okazja,, aby podwyższyć prowadzenie. Kadidiatou Diani minęła dwie defensorki PSG, jednak Constance Picaud zdążyła złapać futbolówkę, nim Diani zdążyła oddać strzał.

Na cztery minuty przed przerwą gospodynie wyrównały. Akcja bramkowa rozpoczęła się od przejęcia futbolówki przez Marie Katoto, która dograła do Tabithy Chawingi. Reprezentantka Malawi skierowała futbolówkę do siatki niezwykle silnym uderzeniem przy dalszym słupku.

Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w pierwsze spotkanie padło łupem piłkarek Olympiq’u, które wygrały 3:2, zatem sprawa awansu do finału wciąż pozostawała otwarta.

W 52. minucie podopieczne Sonii Bompastor stworzyły sobie świetną sytuację bramkową. Wpierw golkiperka PSG zatrzymała uderzenie Dumornay, a po chwili futbolówka znalazła się pod nogami Lindsey Horan, jednak reprezentantka USA nie trafiła w bramkę.

Kolejne minuty nie przysporzyły zbyt wielu piłkarskich emocji. Mistrzynie Francji wciąż miały kontrolę nad przebiegiem meczu, jednak nie tworzyły już tylu sytuacji strzeleckich.

W 81. minucie podopieczne Sonii Bompastor podwyższyły prowadzenie. Vicki Becho posłała fantastyczne podanie w pole karne, futbolówka odbiła się od Amel Majri i wpadła pod nogi Melchie Dumornay, która skierowała ją do siatki.

W ostatnich minutach meczu Paryżanki usiłowały odrobić straty i miały kilka okazji, szczególnie z rzutów rożnych, jednak nie zdołały odwrócić losów spotkania.

Olympique Lyon w dwumeczu wygrał 5:3 i w finale zmierzy się z FC Barceloną. Starcie decydujące o prestiżowym trofeum odbędzie się już 25 maja w hiszpańskim Bilbao.