fbpx

Liga Mistrzyń: Wiemy na jakich stadionach zostaną rozegrane finały w 2022 i 2023 roku!

Poznaliśmy miejsca rozegrania finałów Women’s Champions League w roku 2022 i 2023. Komitet Wykonawczy UEFA zadecydował, że najważniejszy mecz Ligi Mistrzyń sezonu 2021/2022 odbędzie się w Turynie, natomiast rok później finał zawita do Eindhoven.

Areną najważniejszego spotkania LM za niespełna dwa i pół roku będzie Allianz Stadium, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa turyński Juventus. Obiekt może pomieścić 41,5 tysiąca widzów i gościł już drużyny kobiet. To właśnie na tym stadionie 24 marca ubiegłego roku odnotowano rekord frekwencji na meczu żeńskiej odmiany futbolu we Włoszech. Na hicie Juventus – Fiorentina pojawiło się 39 tysięcy osób.

Warto także dodać, że finał w Turynie będzie pierwszym po reformie Ligi Mistrzyń, która wejdzie w życie właśnie w sezonie 2021/2022. Zmieni się wówczas system kwalifikacyjny – grę w eliminacjach rozpocznie nawet 50 klubów, a zamiast obecnej 1/16 finału będziemy mieli wzorem męskiej Champions League – fazę grupową.

W 2023 roku finał Ligi Mistrzyń odbędzie się natomiast na 35-tysięcznym Philips Stadion – domowym obiekcie holenderskiego PSV Eindhoven. Stadion ten, rekord frekwencji na meczu ligowym kobiet w swoim kraju pobije z kolei już niebawem. Żeńskie PSV 20 marca zmierzy się bowiem na Philips Stadion z Ajaxem Amsterdam. Aktualny rekord ligowy w Holandii wynosi 10 tysięcy, a już w połowie lutego, czyli ponad miesiąc przed tym meczem, media podawały, że sprzedano 11 tysięcy biletów. Podczas reprezentacyjnego starcia Holandii z Australią w ubiegłym roku na stadionie Philipsa zasiadło natomiast na trybunach 30 640 kibiców.

Przypomnijmy, że finał tegorocznej edycji UEFA Women’s Champions League odbędzie się 24 maja na Generali Arena w Wiedniu (pojemność ok. 17,5 tysiąca), natomiast rok później najlepsze drużyny kobiece w Europie staną naprzeciw siebie na Gamla Ullevi w szwedzkim Göteborgu. Obiekt ten może pomieścić prawie 18,5 tysiąca kibiców, co pokazuje że w następnych sezonach UEFA na miejsca rozegrania finału Women’s Champions League brała pod uwagę znacznie większe stadiony.

Philips Stadion w Eindhoven

fot. calcioefinanza.it/youtube.com

Other Articles

EkstraligaNewsyPolskaReprezentacjeZagranica
NewsyPolskaReprezentacjaU-19

Leave a Reply