Napastniczka AZS PWSZ Wałbrzych z powołaniem do czeskiej młodzieżówki

Pozyskana tej zimy ze Slavii Praga przez AZS PWSZ Wałbrzych Nikola Hladíková została powołana do reprezentacji Czech U-19 na towarzyski turniej w Portugalii. Nasze południowe sąsiadki na Półwyspie Iberyjskim rozegrają trzy mecze – z Portugalią, Finlandią i Austrią.

19-letnia czeska napastniczka znalazła się w 20-osobowym składzie swojej młodzieżówki na rozpoczęte w niedzielę zgrupowanie. Jest tam jedyną przedstawicielką zagranicznego klubu. Już dzisiaj natomiast podopieczne Jana Navrátila rozpoczną swój udział w portugalskim turnieju meczem z gospodyniami. Starcie w Mafrze rozpocznie się o godzinie 16:00. W czwartek o tej samej porze na stadionie w Sintrze Czeszki podejmą Finlandię, natomiast turniej zakończą w Queluz starciem z Austriaczkami (7 marca, 12:30).

Portugalski turniej będzie ostatnim etapem przygotowań kadry młodzieżowej naszych południowych sąsiadek do eliminacji Mistrzostw Europy U-19. Już 8 kwietnia Nikola Hladíková i spółka na własnym terenie rozpoczną grę w Elite Round. W grupie trafiły one na trudne przeciwniczki – Anglię, Norwegię i Irlandię.

Hladíková zdążyła już zadebiutować w Ekstralidze, lecz nie miała okazji zaprezentowania swoich umiejętności w dłuższym wymiarze. Czeszka w sobotnim meczu 12. kolejki z Medykiem Konin zameldowała się bowiem na placu gry dopiero w doliczonym czasie, a AZS PWSZ sensacyjnie wygrał to spotkanie 2:0.

To nie jedyna przedstawicielka klubu z Wałbrzycha, która wyjechała na zgrupowanie kadry narodowej. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. zeny.fotbal.cz

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz