
Liga Narodów C: Znamy kolejne zespoły, które awansowały do Dywizji B
Obecna edycja Ligi Narodów dobiegła końca. Znamy już wszystkie zespoły, które w następnej edycji zagrają w Dywizji B. O poprzednich meczach Ligi C pisaliśmy TUTAJ.
Doceniacie naszą pracę? Postawcie nam kawę!
Liga Narodów C: Luksemburg, Czarnogóra i Łotwa w Dywizji B LN!
Malta, dość niespodziewanie, bezbramkowo zremisowała z reprezentacją Andory. Co prawda, Malta wywalczyła sobie awans już w przedostatniej kolejce, mając 5 punktów przewagi nad drugim Cyprem. Nawet porażka nie byłaby więc w stanie im zaszkodzić. Po 6 spotkaniach Malta zdobyła 13 punktów (0 3 więcej niż drugi Cypr), strzeliła 8 bramek i straciła 5. Andora jest ostatnia i po 6 meczach ma zaledwie 5 punktów.
Andora – Malta 0:0 (0:0)
Estonia pokonała Bułgarię 1:0, co mogłoby się wydawać dość skromnym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że Bułgarki dokończyły to spotkanie w niepełnym składzie. W 44. minucie Nikoleta Boycheva otrzymała bezpośrednią czerwoną kartkę i musiała opuścić boisko. Trzeba też przyznać, że Bułgaria długo się broniła, bo jedyna bramka dla Estonek wpadła dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy.
Bułgarki miały także szansę na wyrównanie wyniku, ale trzy minuty po bramce Teern, Leonora Zheleva nie wykorzystała rzutu karnego. Ani wygrana ani remis nic by nie zmieniły w przypadku żadnego z zespołów, ponieważ strata do Izraela jest zwyczajnie zbyt duża. Estonia traci aż 6 punktów, Bułgaria – 8.
Bułgaria – Estonia 0:1 (0:0)
Teern 90+1′
Gibraltar również nie dokończył spotkania w pełnym składzie. W 90. minucie meczu czerwoną kartkę obejrzała Grech Chelsy. W dodatku wynik spotkania poznaliśmy już tak naprawdę w pierwszej połowie, bo wszystkie cztery bramki wpadły przed 45, minutą meczu. Na dodatek zespół Gibraltaru zanotował jedno trafienie samobójcze. Wysoka wygrana Mołdawii również nic nie zmieniła w tabeli. Mołdawia utrzymała się na 3. miejscu z 7 punktami, a Gibraltar zajął czwarte – bez punktów i ani jednej strzelonej bramki. Za to stracił aż 30.
Gibraltar – Mołdawia 0:4 (0:4)
Chiper 21′ 32′, Coceanovschi 39′, Gilbert 44′ (BS)
Cypryjki pokonały Gruzję 2:1, ale strata do Malty była zbyt duża, aby reprezentacja Cypru mogła realnie myśleć o awansie do Dywizji B z pierwszego miejsca. Natomiast w klasyfikacji zespołów z 2. miejsca Cypr zajął 1. miejsce, co oznacza, że zagra w barażach z jednym z dwóch najlepszych zespołów Dywizji B, który zajął trzecie miejsce w swojej grupie. W tym przypadku będzie to Albania albo Turcja.
Gruzja – Cypr 1:2 (0:1)
Bebia 54′ – Hardy 27′, Violari 49′
Kazachstan miał nieco pecha w tym spotkaniu. Już w 15. minucie wyszedł na prowadzenie, ale go nie utrzymał. W drugiej połowie drużyna Luksemburga wróciła do gry i odwróciła wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się 3:1 dla przyjezdnych. Na dodatek w 6. minucie czerwoną kartkę dostała Norbayeva. Ogółem to już trzecia czerwień w tej kolejce Ligi C.
Wygrana Luksemburga przypieczętowała awans do Dywizji B w nowej edycji LN. Przegrana gospodyń oznacza, że w kolejnej edycji ponownie zobaczymy tę drużynę w Dywizji C.
Kazachstan – Luksemburg 1:3 (1:0)
Zhumabaikyzy 15′ – Miller 51′, Dos Santos 59′, Miny 90+3′
Liechtenstein zdobył swój pierwszy punkt w tej edycji, dzięki remisowi z Armenią. Do tej pory wszystkie mecze przegrywał, choć niewiele zabrakło, żeby wygrał to spotkanie. Armenia zdołała wyrównać dopiero w 89. minucie. Po 6 kolejkach Armenia i Liechtenstein zajmują kolejno 3. i 4. miejsce, a do tego mają zbyt duże straty do pozostałych dwóch miejsc, więc w przyszłej edycji także zagrają w Dywizji C.
Liechtenstein – Armenia 2:2 (1:1)
Hurlimann 5′, Goppel 61′ – Dallakyan 10′, Davtyan 89′
Czarnogóra zwyciężyła w tym spotkaniu 1:0 i ta jedna bramka, strzelona w 67. minucie przez Medinę Desic wystarczyła, aby przyjezdne zapewniły sobie bezpośredni awans do Dywizji B. Litwa, po 4 spotkaniach (Grupa 4 Ligi C składa się z 3 zespołów), ma tylko 3 punkty, więc zostaje w Lidze C.
Litwa – Czarnogóra 0:1 (0:1)
Desic 67′
Wynik tego spotkania był bardzo istotny dla ostatecznego układu tabeli. Łotwę i Kosowo dzielił zaledwie punkt, więc zarówno jedna jak i druga drużyna mogła wywalczyć bezpośredni awans do Dywizji B. Kosowo prowadziło 2:1 po pół godzinie gry, ale rzut karny, wykorzystany przez znaną z grania na polskich boiskach Karlinę Miksone, zadecydował o tym, że to Łotwa awansowała do wyższej Ligi, a Kosowo rozegra baraże z zespołem z 3, miejsca w Dywizji B, czyli przeciwnikiem zostanie Albania albo Turcja.
Łotwa – Kosowo 2:2 (2:2)
Misini 17′, Miksone 45+2′ – Smaili 20′, Memeti 31′
Zwycięzca grupy 1 w Lidze Narodów C był już znany po przedostatniej kolejce. Słowacja z kompletem punktów awansowała do Ligi B. Natomiast Wyspy Owcze zajęły drugą lokatę z 10 punktami. W ostatnim meczu Słowaczki również wygrały i po 6 meczach mają 18 punktów. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że bramka stracona z Farerkami była jedyną bramką, którą Słowacja straciła w obecnej Lidze Narodów.
Warto też dodać, że całe spotkanie w reprezentacji Słowacji rozegrała piłkarka AP Orlenu Gdańsk – Klaudia Fabova. Druga Zawodniczka gdańskiego klubu – Martina Geletova – spędziła całe spotkanie na ławce.
Wyspy Owcze – Słowacja 1:2 (1:1)
Johannesen 35′ – Hmirova 11′, Matavkova 88′