fbpx

Liga Narodów: Hiszpania ugości najlepszą czwórkę Ligi Narodów!

Poznaliśmy lokalizacje spotkań w ramach Final Four Ligi Narodów Kobiet UEFA, turniej rozegrany zostanie w Hiszpanii na obiektach w Kadyksie oraz w Sewilli.

W spotkaniach półfinałowych zmierzą się Francja z Niemcami oraz Hiszpania z Holandią. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego swoje spotkanie rozegrają 23 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Nuevo Mirandilla w Kadyksie. Spotkanie finałowe oraz mecz o 3. miejsce rozegrane zostaną 28 lutego na obiekcie La Cartuja w Sewilli.

Zespoły, które spotkają się w finale mają zagwarantowany udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jeśli w finale znajdzie się Francja (gospodarz Igrzysk Olimpijskich), awans na tę imprezę uzyskają zwyciężczynie spotkania o brązowe medale Ligi Narodów Kobiet UEFA. Zespół prowadzony przez Montserrat „Montse” Tomé stanie więc przed niesamowitą okazją zapisania się w dziejach kobiecego futbolu i odniesienia zwycięstwa na własnej ziemi w historycznej, pierwszej edycji Ligi Narodów Kobiet UEFA.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

HiszpaniaNewsyZagranica

Leave a Reply