Liga Narodów: Polki wywożą trzy punkty z Grecji!

W pierwszym historycznym spotkaniu Ligi Narodów reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Grecję 3:1. Bramki dla podopiecznych Niny Patalon zdobywały Ewa Pajor, Natalia Padilla-Bidas i Tanja Pawollek, a gola dla gospodyń zdobyła Eleni Markou.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla reprezentacji Polski, która już w pierwszej minucie objęła prowadzenie po golu Ewy Pajor. Napastniczka reprezentacji Polski otrzymała podanie z lewej strony boiska, niepilnowana przyjęła futbolówkę i płaskim uderzeniem pokonała Zoi Nasi. Błąd w defensywie Wiktorii Zieniewicz mógł słono kosztować Biało-Czerwone, jednak Sarri zagrała niedokładnie i piłkę przejęła polska defensywa. W trzynastej minucie Martyna Wiankowska przedarła się w pole karne Greczynek, jednak w ostatniej chwili jedna z defensorek wybiła piłkę zawodniczce FC Köln. Swój wyczyn z pierwszej minuty spotkania próbowała powtórzyć Ewa Pajor, która tym razem uderzyła zza pola karnego niecelnie. W 18. minucie stratę w środkowej części spotkania zanotowały Greczynki, a kontratak próbowała wykończyć Pajor, jednak jej uderzenie zostało zablokowane. W 22. minucie stratę w środkowej strefie boiska zanotowała Małgorzata Grec, co wykorzystała Sarri, uderzyła zza pola karnego, a jej strzał pewnie wybroniła Kinga Szemik. Po chwili Martyna Wiankowska popełniła błąd w obronie, uchylając się od piłki, do futbolówki doszła Sofia Kongouli i uderzyła ponad bramką. W 24. minucie gospodynie doprowadziły do wyrównania po tym jak dośrodkowanie z lewej strony wykorzystała Eleni Markou, Greczynka uderzeniem z pola karnego doprowadziła do wyrównania. W 30. minucie z rzutu wolnego uderzała Sarri, a piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Kingę Szemik. W 36. minucie znakomita akcja Greczynek została zakończona uderzeniem Danai Kaldaridou, które zostało zablokowane. Po chwili Natalia Padilla-Bidas zagrała wzdłuż bramki, niestety dla nas piłkę wyłapała Zoi Nasi. W 39. minucie Ewa Pajor uderzyła w słupek, a piłka trafiła do Eweliny Kamczyk, której uderzenie zostało zablokowane. Odbita piłka trafiła jeszcze do Lefeld, celnym podaniem obsłużyła Natalię Padilla-Bidas, która dała reprezentacji Polski prowadzenie.

Na początku drugiej części spotkania z rzutu wolnego niecelnie uderzała Veatriki Sarri. Po chwili kolejną stratę zaliczyła Małgorzata Grec, a groźną akcję rywalek zatrzymała Sylwia Matysik. W 49. minucie Ewa Pajor otrzymała podanie od Eweliny Kamczyk, jej uderzenie na rzut rożny wybroniła bramkarka gospodyń. Znakomitą okazję do wyrównania miała Spyridonidou, której uderzenie z bliskiej odległości obroniła Szemik. Aktywna w spotkaniu Sarii w 59. minucie próbowała uderzać zza pola karnego, ale jej uderzenie zostało zablokowane. W 66. minucie do dośrodkowania doszła Ewelina Kamczyk, której uderzenie minęło bramkę rywalek. W 65. minucie na boisku pojawiła się zawodniczka Medyka POLOmarket Konin Grigoria Pouliou, która zmieniła Danai Kaldaridou. W 72. minucie Grigoria Pouliou znalazła się w znakomitej sytuację, jednak jej uderzenie z bliskiej odległości przeszło obok bramki. W 73. minucie zakotłowało się pod polską bramką, ostatecznie odgwizdany został faul zawodniczek z Grecji. W 80. minucie w dobrej sytuacji znalazła się Natalia Wróbel, która przed polem karnym była faulowana przez Eleni Kakambouki. W 84. minucie Polki podwyższyły prowadzenie, gdy uderzeniem głową piłkę w siatce umieściła Tanja Pawollek. Było to dla niej pierwsze trafienie w reprezentacji Polski. W 89. minucie podanie na wolne pole otrzymała Ewelina Kamczyk i w dobrej sytuacji uderzyła nad bramką.