Nowa napastniczka w Skrze Częstochowa

Skra Częstochowa ogłosiła swój trzeci letni transfer. Nową piłkarką pierwszoligowca została słowacka napastniczka Lívia Potengová.

25-latka w swojej ojczyźnie reprezentowała ŠK Štrba, Tatran Prešov i Partizán Bardejov. W Polsce natomiast grę zaczęła od reprezentowania Rysów Bukowina Tatrzańska. Dla tej ekipy najpierw grała w I lidze, a następnie szczebel niżej. Mimo spadku drużyny z II ligi, Słowaczka dzięki 13 strzelonym bramkom zapracowała sobie na transfer na zaplecze Ekstraligi.

W minionym sezonie napastniczka reprezentowała UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Z ekipą Wojciecha Mroza zajęła siódme miejsce w tabeli i była najlepszą strzelczynią drużyny. W 21 rozegranych meczach I ligi Słowaczka strzeliła 13 goli. Jedno z tych trafień zanotowała w wygranym 2:1 meczu ze Skrą Częstochowa, której barwy będzie teraz reprezentować. Raz napastniczka wystąpiła także w meczu Pucharu Polski. Lívia Potengová jest również reprezentantką Słowacji w futsalu.

Klub spod Jasnej Góry w minionym sezonie był beniaminkiem zaplecza Ekstraligi. Na koniec rozgrywek częstochowianki uplasowały się na ósmym miejscu w tabeli.

Kampanię 2022/2023 Skra rozpocznie w niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 17:00. Rywalkami nowego klubu Lívii Potengovej będą Stomilanki Olsztyn.

25-latka ze Słowacji to trzecie letnie wzmocnienie pierwszoligowca. Wcześniej klub ogłosił pozyskanie Poli Lulkowskiej z SMS-u Łódź i Justyny Chudzik, reprezentującej ostatnio Włocławską Akademię Piłkarską.

Zapraszamy do walki o wartościowe nagrody w nowej edycji naszego TYPERA! Szczegóły TUTAJ.

Typer

Inne wiadomości

AktualnościCLJCLJ U-17NewsyPolska
Galeria z meczu
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Martyna Wiankowska

Dodaj komenntarz