fbpx

Lyon znalazł już następczynię Bouhaddi?

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się odejście Sary Bouhaddi z Olympique Lyon. Mistrzynie Francji, które wciąż liczą na przedłużenie kontraktu ze swoją podstawową bramkarką, przygotowują się już na ewentualne odejście 149-krotnej reprezentantki „Trójkolorowych”.

Dziennik „L’Equipe” poinformował, że faworytką do zastąpienia 33-letniej Francuzki między słupkami najlepszej drużyny Europy jest reprezentantka Hiszpanii, Lola Gallardo. Kapitan Atlético Madryt w tym sezonie straciła miejsce w podstawowym składzie swojej drużyny na rzecz pozyskanej latem z Arsenalu Holenderki Sari van Veenendaal. Nie mogąc liczyć na regularne występy w ekipie mistrzyń Hiszpanii 26-letnia bramkarka miała podjąć decyzję o zmianie barw klubowych, tym bardziej że z końcem czerwca wygasa jej kontrakt z klubem, w którym występuje od 2012 roku.

– Zrobimy wszystko co możliwe, by zapobiec ich odejściu, ale jeśli nam się nie uda, zastąpimy je bardzo dobrymi zawodniczkami. Z pewnością, najlepszymi na świecie – zapowiedział niedawno prezydent Olympique Lyon, Jean-Michel Aulas poproszony przez „L’Equipe” o skomentowanie ewentualnych transferów Sary Bouhaddi oraz Dzsenifer Marozsán do amerykańskiego Utah Royals.

Lola Gallardo w tym sezonie wystąpiła w 11 meczach Atlético Madryt, które plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, tracąc aż dziewięć punktów do Barcelony. W reprezentacji „La Roja” zanotowała natomiast ogółem 31 występów. Wcześniej media łączyły 26-letnią bramkarkę z transferem do CD Tacón, które za kilka miesięcy oficjalnie stanie się kobiecym Realem Madryt, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Other Articles

FrancjaInneNewsyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąPolska

Leave a Reply