fbpx

M. Böhm: Tęskniłam za piłką przez ten cały czas

Po zakończeniu sezonu Olimpia Szczecin przekazała, że Matilda Böhm kończy swoją przygodę w Polsce. Ku uciesze szczecińskich kibiców Matilda zmieniła zdanie i ponownie widzimy ją w barwach Olimpii. Skorzystaliśmy zatem z okazji i porozmawialiśmy z nią na kilka tematów.

 

Matilda z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację że nie zobaczymy cię w barwach Olimpii. Jednak pojawiłaś się w meczu z Gdańskiem. Co się wydarzyło i co wpłynęło na zmianę twojej decyzji?

W marcu doznałam kontuzji i myślałam, że to będzie koniec mojego czasu dla Olimpii, bo też skończyłam studia w Szczecinie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że muszę zrobić staż tutaj w Szczecinie. Ponieważ moja stopa również dobrze się zregenerowała, z radością powróciłam do Olimpii po półrocznej przerwie. I oczywiście bardzo tęskniłam za piłką nożną przez ten długi czas.

Olimpii w tym sezonie ewidentnie nie idzie. Styl widać, ale za styl PZPN punktów nie przyznaje. Gdzie widzisz problem?

Trudno mi przyjąć jakiekolwiek założenia na temat tego, jakie są teraz problemy, ponieważ jestem z drużyną tylko przez jeden mecz. Tak, punkty pokazują, że nie odnalazłyśmy się w sezonie, ale wciąż mamy czas, aby walczyć o siebie. Nasz sposób myślenia jest teraz bardzo ważny w tym trudnym czasie i jestem przekonana, że będziemy dobrze funkcjonować jako zespół w nadchodzących meczach, aby nagrodzić ciężką pracę na boisku i poza nim. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Odpalicie w końcu?

Oczywiście, taki mamy cel. 

 

A tak swoją zawodniczkę charakteryzuje opiekun Olimpii, Adam Gołubowski: “Jest jak prawdziwy Mercedes, nie do zajechania. Brakowało nam jej bardzo i mimo 6 miesięcznej przerwy liczymy na jej pasję. Potrzebujemy dzisiaj w zespole takiej determinacji. Matylda może grać na każdej pozycji w centrum boiska, jest szybka, bardzo inteligentna i na pewno będzie wzmocnieniem. Nie wiem czy prowadziłem kogoś bardziej pracowitego, samo to iż skończyła studia medyczne w Szczecinie, świetnie mówi po Polsku i Angielsku pokazuje jak wiele można osiągnąć. Życzyłbym sobie aby wszystkie, szczególnie młode olimpijki, brały z niej przykład.”

Other Articles

EkstraligaNewsy
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply