Małgorzata Grec wróciła do gry!

Pozyskana tego lata przez austriackie SKN St. Pölten Małgorzata Grec wreszcie zadebiutowała w nowych barwach. Obrończyni, która w ostatnich miesiącach zmagała się z kontuzją, wystąpiła w sparingowym meczu mistrzyń Austrii przeciwko szwajcarskiemu Grasshopper Club Zürich.

Jest to pierwszy mecz reprezentantki Polski od 13 marca. Tego dnia w drugiej połowie ligowego meczu z AZS UJ Kraków Grec zerwała dwa więzadła stawu skokowego, co wiązało się z koniecznością przeprowadzenia operacji i kilkumiesięczną rehabilitacją. Choć dla jej nowego klubu wczorajszy sparing ze Szwajcarkami był już czwartym podczas letnich przygotowań, to dopiero teraz Polkę można było zobaczyć po raz pierwszy w koszulce “Wilczyc”.

21-latka starcie z ekipą z Zurychu rozpoczęła na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawiła się w 62. minucie, kiedy St. Pölten przegrywało 3:4. Reprezentantka Polski nie zdołała wpłynąć na losy rywalizacji i kiedy przebywała na boisku, kolejne gole już nie padły.

Letnie przygotowania zespół z Austrii zakończy w najbliższą środę domowym meczem sparingowym ze słoweńskim ŽNK Pomurje, gdzie przeniosła się niedawno była piłkarka ROW-u Rybnik i AP LOTOS Gdańsk Priscilla Hagan. Rywalizacja w eliminacjach Ligi Mistrzyń dla “Wilczyc” rozpocznie się 18 sierpnia od spotkania z tureckim Beşiktaşem. W przypadku wygranej, trzy dni później mistrzynie Austrii podejmą zwycięzcę starcia macedońskiego ŽFK Kamenica Sasa z włoskim Juventusem, który będzie gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego.