Małgorzata Mesjasz wróciła do gry! Milan wreszcie zwycięski

Za Małgorzatą Mesjasz ponad pół roku rozbratu z piłką. Reprezentantka Polski, która ostatni mecz o punkty rozegrała w kwietniu ubiegłego roku, wróciła do zdrowia i wystąpiła w dzisiejszym meczu Pucharu Włoch. Jej AC Milan w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym wygrał 3:0 z Sassuolo.

Małgorzata Mesjasz ostatnie miesiące straciła z powodu poważnej kontuzji biodra, która wymagała przeprowadzenia operacji. Do dzisiaj w tym sezonie 26-latka nie rozegrała żadnego oficjalnego meczu w pierwszym zespole Milanu. Po raz ostatni na boisku mogliśmy ją oglądać w barwach reprezentacji Polski, kiedy 11 kwietnia ubiegłego roku Biało-Czerwone przegrały 1:4 w towarzyskim pojedynku z Holenderkami.

Po powrocie do zdrowia Mesjasz była stopniowo wprowadzana do gry. 17 grudnia Polka wystąpiła w meczu Primavery Milanu z San Marino Academy. Juniorki Rossonerich wygrały 7:1, a nasza reprezentantka strzeliła dwie bramki. W seniorskiej drużynie Małgorzata Mesjasz po raz pierwszy w tym roku wystąpiła natomiast 6 stycznia w wygranym 3:1 towarzyskim pojedynku z francuską Niceą.

Dzisiaj Polka mogła zagrać wreszcie w meczu o stawkę. 26-latka wybiegła w podstawowym składzie na mecz z Sassuolo w ramach ćwierćfinałowego dwumeczu w Pucharze Włoch. Małgorzata Mesjasz spędziła na boisku pełne 90 minut, a Milan wygrał na wyjeździe 3:0 dzięki hat-trickowi Kamili Dubcovej. Rewanż na terenie Rossonerich zaplanowano na 6 lutego.

W tym sezonie AC Milan osłabiony brakiem Małgorzaty Mesjasz słabo spisuje się w rozgrywkach ligowych. Po dwunastu kolejkach zespół z Mediolanu ma na swoim koncie zaledwie 10 punktów, co daje im ósme miejsce w tabeli Serie A. Oznaczać to może konieczność gry w grupie spadkowej. Czerwono-Czarne mają obecnie niechlubną serię siedmiu ligowych spotkań bez zwycięstwa. O jej przerwanie Milan zagra w poniedziałek z piątym w stawce Como.