fbpx

Mazowsze Warszawa z halowym mistrzostwem Polski niesłyszących!

Za nami Mistrzostwa Polski Niesłyszących w halowej piłce nożnej kobiet. Udział w rozgrywanym w Szczecinie turnieju wzięły cztery drużyny – Mazowsze Warszawa, MIG Piast Gliwice, Korona Szczecin oraz Świt Wrocław. Złote medale trafiły w ręce zawodniczek ze stolicy, które zawody zakończyły z kompletem trzech zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 26:3.

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od przekonującego zwycięstwa gospodyń nad ekipą z Wrocławia. Należy jednak wspomnieć, że zawodniczki z Dolnego Śląska mecz kończyły w osłabieniu z powodu czerwonej kartki, którą otrzymała Anna Kuśmierek. Korona i tak bezsprzecznie była drużyną lepszą, o czym świadczy wynik 7:1. Dwoma trafieniami popisała się między innymi piłkarka ekstraligowej Olimpii Szczecin, Justyna Siwek. Identycznym rezultatem zakończyło się także starcie Mazowsza Warszawa z Piastem Gliwice. Największy udział w triumfie 7:1 futsalistek ze stolicy miała Agnieszka Boćkowska, która popisała się hat-trickiem.

Druga kolejka rozpoczęła się od pojedynku ekip pokonanych w poprzednich starciach. Lepiej zaprezentowały się w nim zawodniczki z Gliwic, które pewnie wgrały z wrocławiankami 4:0 po dwóch trafieniach Kingi Urbaniec i Kingi Pasicz. Losy halowego mistrzostwa Polski niesłyszących rozstrzygnęły się zatem na dobrą sprawę już w czwartym meczu turnieju. Swoją dominację potwierdziły wówczas reprezentantki Mazowsza, wygrywając z gospodyniami aż 5:1, choć do przerwy prowadziły skromnie, 1:0. Ponownie najskuteczniejsza była Agnieszka Boćkowska, autorka dwóch trafień.

Dzisiejsze spotkania wydawały się więc formalnością, czego zresztą potwierdzenie otrzymaliśmy podczas rywalizacji na hali. Mazowsze Warszawa rozgromiło ostatni w tabeli Świt Wrocław 14:1. Tym razem aż trzem zawodniczkom udało się skompletować hat-tricka. Były to Marta Kaczmarczyk, Paulina Suchorowska i Ewa Baranowska. Wrocławianki stać było jedynie na honorowe trafienie Anny Kuśmierek. W ostatnim meczu szczecińskiego turnieju gospodynie pokonały ekipę z Gliwic. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1, lecz druga połowa w całości należała już do Korony, która finalnie mogła się cieszyć z wygranej 4:1, co dało im srebro.

Mistrzynie Polski z Mazowsza Warszawa zgarnęły także pulę nagród indywidualnych. Najlepszą bramkarką turnieju została Agata Dampc, tytuł MVP trafił w ręce Marty Kaczmarczyk, a najlepszą strzelczynią z siedmioma bramkami na koncie została Agnieszka Boćkowska. Za najlepszą trenerkę uznano natomiast Magdalenę Troszczyńską.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Niesłyszących w halowej piłce nożnej kobiet:

  1. Mazowsze Warszawa
  2. KORONA Szczecin
  3. MIG Piast Gliwice
  4. ŚWIT Wrocław

Wyniki: 

KORONA Szczecin – ŚWIT Wrocław 7:1 (5:0)
Beata Kaczmarczyk 9′, Ewa Liścioch 12′, Emilia Althoff 13′, 36′, Izabela Kuźniak 18′, Justyna Siwek 19′, 32′ – Agnieszka Zając 34′

Czerwona kartka: Anna Kuśmierek (ŚWIT)

Mazowsze Warszawa – MIG Piast Gliwice 7:1 (4:0)
Marta Kaczmarczyk 6′, 18′, Karolina Dempc 10′, Agnieszka Boćkowska 17′, 21′, 35′, Joanna Kaczmarczyk 27′ – Kinga Urbaniec 31′

MIG Piast Gliwice – ŚWIT Wrocław 4:0 (1:0)
Kinga Urbaniec 13′, 28′, Kinga Pasicz 21′, 31′

Żółte kartki: Kinga Pasicz – Marta Zalewska

KORONA Szczecin – Mazowsze Warszawa 1:5 (0:1)
Justyna Siwek 35′ – Karolina Dampc 2′, Agnieszka Boćkowska 20′ 22′, Marta Kaczmarczyk 21′, Ewa Liścioch 23′ (s)

Żółta kartka: Agata Dampc (Mazowsze)

ŚWIT Wrocław – Mazowsze Warszawa 1:14 (0:5)
Anna Kuśmierek 30′ – Paulina Suchorowska 4′, 6′, 35′, Aleksandra Szot 12′, Karolina Dampc 15′, Marta Kaczmarczyk 18′, 27′, 37′, Agnieszka Boćkowska 21′, 34′, Ewa Baranowska 28′, 36′, 38′, Joanna Kaczmarczyk 30′

Żółte kartki: Ewelina Tomala, Anna Kuśmierek (obie ŚWIT)

KORONA Szczecin – MIG Piast Gliwice 4:1 (1:0)
Beata Kaczmarczyk 6′, Izabela Kuźniak 21′, Justyna Siwek 30′, Ewa Liścioch 39′ – Katarzyna Rosołowska 11′

Żółta kartka: Szymon Wesołowski (trener Piasta)

 

fot. Marcin.biz

Other Articles

NewsyPuchar Polski
FutsalNewsy

Leave a Reply