Mazowsze zwycięża w “OOM” 2022 po rzutach karnych!

Ależ to był niesamowity turniej, zakończyliśmy zmagania w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2022. Zobaczcie relacje ze spotkania finałowego oraz 3. miejsce.

Dolnośląski ZPN – Pomorski ZPN 2:1

W spotkaniu o brązowy krążek zmierzyły się piłkarki z Dolnośląskiego ZPN-u oraz Pomorskiego ZPN-u. Od początku meczu obserwowaliśmy bardzo ładne dla oko zawody. Wynik niespodziewanie w 18. minucie gry otworzyła Oliwia Łapińska z Pomorza. Na odpowiedź drużyny z Dolnego Śląska musieliśmy czekać do drugiej połowy, wtedy to dokładnie w 45. minucie Marta Rozwadowska wyrównała stan gry. Zawodniczki z Południa za sprawą Małgorzaty Rogus w 52. miunucie podwyższyły wynik meczu, dzięki czemu zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski kadr wojewódzkich.

Śląski ZPN – Mazowiecki ZPN 2:2 (p. k. 2:3)

Już w 2. minucie finałowego spotkania ślązaczki wyszły na prowadzenie. Popularne “Frelki” za sprawą gola Kingi Niesłańczyk objęły prowadzenie. Później zobaczyliśmy wyrównanie drużyny z Mazowsza. Na 1:1 bramkę dla Mazowieckiego ZPN-u zdobyła Alicja Chrzanowska. Następnie po raz drugi w meczu podopieczne trenera Krzysztofa Klonka objęły prowadzenie. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Zuzanna Witek. Na osiem minut przed końcem do kolejnego wyrównania doprowadziła Oliwia Związek. Więcej goli już nie zobaczyliśmy, a zgodnie z przepisami ujrzeliśmy “jedenastki”. W karnych wygrały zawodniczki z Mazowsza, choć pod wątpliwość warto poddać rzut karny wykonywany przez Wiktorię Durnaś, gdzie zdaniem wielu osób piłka przekroczyła linię bramkową, jednak sędzia tego spotkania podjęła bardzo wątpliwą i kontrowersyjną decyzję. Ostatecznie zawodniczki Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wygrały w karnych wynikiem 3:2.