fbpx

Mecz Medyka Konin z Olympique Lyon w telewizji!

W najbliższą sobotę, 18 lipca w Koninie zostanie rozegrany mecz towarzyski pomiędzy tamtejszym Medykiem, a obrończyniami trofeum Ligi Mistrzyń, Olympique Lyon. Starcie to będzie można obejrzeć w telewizji.

Pojedynek wicemistrzyń Polski z OL można znaleźć w ramówce Polsatu Sport Extra. Początek transmisji na żywo zaplanowano na godzinę 16:00 i będzie ona trwać 130 minut, do godziny 18:10. Mecz ten będzie jednym z najważniejszych punktów świętowania 35. rocznicy założenia konińskiego klubu.

Jak dotąd Medyk mierzył się z Olympique Lyon czterokrotnie, za każdym razem w ramach 1/16 finału Ligi Mistrzyń. W 2015 roku podopieczne Romana Jaszczaka najpierw przegrały u siebie 0:6, by w rewanżu ulec 0:3, natomiast dwa lata później dwumecz tych drużyn w tej samej fazie Women’s Champions League skończył się rezultatami 0:5 i 0:9. W czterech meczach bilans bramek 0:23 chluby więc nie przynosi. W sobotę medyczki staną przed szansą, by zdobyć choćby pierwszego w historii gola przeciwko OL.

Dla Lyonu sparing z konińskim klubem będzie pierwszym z trzech zaplanowanych w naszym kraju spotkań. W lipcu w Opalenicy najlepszy kobiecy klub Europy zmierzy się jeszcze z Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna.

Mecz na Stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie odbędzie się z udziałem publiczności. Bilety kosztujące symboliczną złotówkę można zarezerwować wysyłając maila na adres „medykkonin@wp.pl”.

 

fot. ol.fr

Other Articles

EkstraligaI ligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska
Ekstraliga kobiet w TVP!

Leave a Reply