Medalistka mistrzostw Polski przenosi się do Primera División

Znana z występów w Sosnowcu i Łęcznej bramkostrzelna ofensywna pomocniczka przenosi się do Andaluzji. Sporting Club de Huelva poinformował, że zakontraktował reprezentantkę Słowacji Patrícię Hmírovą.

Filigranowa zawodniczka jest doskonale znana kibicom w Polsce z występów w 1.FC Katowice, Mitechu Żywiec, KKS Czarnych Sosnowiec i GKS Górniku Łęczna. Z Sosnowcem sięgnęła po wicemistrzostwo (2018) i brązowy medal (2019), z Łęczną zdobyła mistrzostwo i puchar (2020) i brązowy medal (2021). Potem przeniosła się do Apollonu Limassol, z którym sięgnęła po mistrzostwo Cypru. Karierę rozpoczęła w FK REaMOS Kysucký Lieskovec, skąd trafiła do ŠKF Žilina. Przez jeden sezon występowała też w szwajcarskim Neunkirch, z którym zdobyła w roku 2017 mistrzostwo i puchar (klub następnie zbankrutował z uwagi na zadłużenie).

Sporting Club de Huelva zajmuje w tabeli wszechczasów Primera División de la Liga de Fútbol Femenino, liczonej od roku 2011, ósme miejsce. (W latach 2001-2011 rozgrywki nosiły nazwę Superligi; w latach 1996-2001 jako División de Honor rozgrywane były w nietypowym formacie – cztery równorzędne grupy, których zwycięzcy mierzyli się w Final Four; wcześniej od 1988 do 1996 istniała pierwsza kobieca liga w Hiszpanii, Liga Nacional.) Klub został założony w roku 2004 i już dwa lata później debiutował w Superlidze. W roku 2015 sięgnął po Puchar Królowej pokonując Valencię 2:1. W sezonie 2021/22 zajął 10. miejsce w Primera División (na 16 zespołów). W barwach Huelvy występuje znana polskim kibicom z Medyka Konin Emily Dolan. Klub był zainteresowany pozyskaniem Hmírovej już rok temu, ta jednak wybrała ofertę Apollonu.

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz