fbpx

Medyczka w Sosnowcu

KKS Czarni Antrans Sosnowiec ogłosił kolejny transfer w bieżącym okienku. Nową zawodniczką na pokładzie Lokomotywy została reprezentantka Łotwy Karlīna Miksone.

Pochodząca z kurlandzkiej Nīki Miksone zaczęła karierę w lokalnym klubie, skąd przeszła do młodzieżowej sekcji najpierw FK Lipawa, a następnie do FK Dynamo Ryga. Stamtąd trafiła do islandzkiego Íþróttabandalag Vestmannaeyja, następnie do litewskiej Gintry, a potem wraz z Anastasiją Rocane przeszła do konińskiego Medyka. Występowała również w reprezentacji Łotwy – tak młodzieżowej, jak i seniorskiej (m.in. w eliminacjach mundialu 2019). Dwukrotnie występowała w Lidze Mistrzyń.

 

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Comments (1)

 1. Miksone zagrała w 22 meczach i to od początku do końca, strzelając 9 bramek.
  No robi się ciekawie w „wielkim” Medyku, z klubu odchodzi czołowa zawodniczka minionego sezonu.
  Podobno inne już siedzą na walizkach.
  Medyk w tym sezonie psim swędem uratował ekstraligę,a właściwie inni im uratowali pobyt na kolejny sezon. Ale co ma wisieć nie utonie, sezon 2023/24 ma już pewnego kandydata do spadku.
  To jest Medyk Konin!
  Coś bardzo niedobrego dzieje się w Koninie z piłką kobiet.
  Czwarta drużyna Medyka, tyle że pod nazwą AZS PWSZ Konin nie dokończyła rozgrywek w 4 lidze, WZPN usunął ten „klub” z ligi!
  Trzecia drużyna Medyka tym razem pod nazwą Górnicza Konin jakoś doczłapała do końca rozgrywek w 3 lidze. Jednak były oddawane mecze, hokejowe wyniki, problemy ze składem i w ogóle „klub” fikcja!
  No ale jak tym wszystkim włada niedowład Baćka Roman, to mówi wszystko 😛

Leave a Reply