
Miesiąc przed startem Ekstraligi – co dzieje się w klubach?
Do startu rundy wiosennej Orlen Ekstraligi został miesiąc, więc sprawdziliśmy, jak przebiegają przygotowania ligowców i jakie wyniki padają w sparingach. W naszym przeglądzie znajdziecie kompletne harmonogramy przygotowań wszystkich drużyn.
GKS Katowice
Niedługo po wznowieniu treningów, GKS Katowice udał się na obóz do Bielska-Białej, gdzie na rozpoczęcie zgrupowania zmierzył się z miejscowym Rekordem. Kolejnym sparingiem liderek Ekstraligi było spotkanie z SMS-em Łódź, w którym Katowiczanki odniosły wysokie zwycięstwo 6:0. W najbliższych tygodniach zmierzą się z dwoma drużynami z czeskiej Pragi. Do drużyny dołączyła nowa piłkarka – reprezentantka Łotwy, Sanija Vuškāne, która już zdążyła zaliczyć nieoficjalny debiut i zdobyć swoją pierwszą bramkę.
15 stycznia: Rekord Bielsko-Biała 3:2 (Kozak, Maciążka, Misztal)
15-18 stycznia: obóz w Bielsku-Białej
25 stycznia: Grot SMS Łódź 6:0 (Bińkowska, Kozak 2x, Langosz 2x, Vuškāne)
1 lutego: Slavia Praga 2:3 (Słowińska, Turkiewicz)
8 lutego: Sparta Praga
22 lutego: Górnik Łęczna
Czarni Antrans Sosnowiec
Drużyna trzynastokrotnych mistrzyń Polski odniosły dwa zwycięstwa w sparingach z ligowymi rywalami: Górnikiem i Rekordem. W miniony weekend przegrały natomiast z wicemistrzyniami Czech. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, klub opuściła Krystyna Flis, która zasiliła szeregi Juventusu.
18 stycznia: sparing ze Skrą Ladies Częstochowa nie doszedł do skutku
22 stycznia: Rekord Bielsko-Biała 2:0 (Chudzik, Kaletka)
25 stycznia: Górnik Łęczna 5:2 (Buszewska, Kaletka, Katowicz, Miksone, Wójcik)
1 lutego: Sparta Praga 1:6 (Miksone)
8 lutego: FC Slovacko
15 lutego: Grot SMS Łódź
Pogoń Szczecin
Na początku przygotowań mistrzynie Polski pokonały Slovan Liberec. Następnie zmierzyły się z Unionem Berlin, po czym udały się na zgrupowanie w Międzyzdrojach, które zakończyły meczem kontrolnym ze Ślęzą Wrocław. W kolejnych tygodniach podopieczne Piotra Łęczyńskiego zagrają z dwoma niemieckimi zespołami: Hansą Rostock i Herthą Berlin. Warto dodać, że w sparingach brała udział zawodniczka z CLJ, Julia Dębowska.
26 stycznia: Union Berlin 2:1 (Brodzik, Oleszkiewicz)
26 stycznia – 31 stycznia: obóz w Międzyzdrojach
31 stycznia: Ślęza Wrocław 5:1 (Brodzik, Okoniewska, Oleszkiewicz)
15 lutego: Hansa Rostock
22 lutego: Hertha Berlin
Śląsk Wrocław
Dotychczas rywalizowały z czeskimi zespołami, a na rozkładzie pojawił się tylko jeden polski zespół – pierwszoligowa Polonia Środa Wielkopolska. Olga Polewska zadebiutowała w sparingu ze Slavią, notując swój nieoficjalny debiut w seniorskiej drużynie.
11 stycznia: sparing ze Ślęzą Wrocław nie doszedł do skutku
19 stycznia: Slavia Praga 1:5 (Wróblewska)
25 stycznia: FC Slovacko 0:0
1 lutego: Slovan Liberec 4:3 (Jędrzejewska, Węcławek, Wróblewska 2x)
7 lutego: Polonia Środa Wielkopolska
22 lutego: FK Pardubice
Górnik Łęczna
Polecamy
- Newsy23.05.25
Reprezentacja Polski U-16 od zwycięstwa rozpoczęła turniej UEFA Development
Mariusz Cichowski
- Beach soccer22.05.25
Reprezentacja w beach soccerze zwycięża
Milena Romanowska
- Newsy22.05.25
Jule Brand piłkarką OL!
Milena Romanowska
- I liga22.05.25
Obsada sędziowska 22. kolejki Orlen 1. Ligi
Agata Fojut