Mistrzynie Czech lepsze o jedną bramkę od mistrzyń Polski

Wczoraj wieczorem w Pradze odbył się mecz towarzyski pomiędzy dwoma najlepszymi klubami ubiegłego sezonu w Polsce i w Czechach. O jedno trafienie lepsze okazały się zawodniczki Slavii Praga, które pokonały TME SMS Łódź 3:2.

Gospodynie prowadzenie objęły w 10. minucie po strzale 17-letniej Albíny Goretkiovej. Do remisu niedługo później mogła doprowadzić Paulina Filipczak, lecz zmarnowała swoją szansę na gola. Łodzianki w pierwszej połowie dopięły jednak swego. Po podaniu Wiktorii Zieniewicz na 1:1 trafiła w 28. minucie Klaudia Jedlińska. Podopieczne Marka Chojnackiego miały świetną okazję, by wyjść na prowadzenie, lecz Dominika Kopińska nie zdołała pokonać czeskiej bramkarki. Niewykorzystana szansa zemściła się jeszcze przed przerwą, kiedy gola zdobyła doświadczona Tereza Kožárová.

Niedługo po wznowieniu gry w drugiej połowie dwubramkowe prowadzenie dała Slavii Michaela Khýrová. Skuteczna odpowiedź SMS-u przyszła w 60. minucie. Dominika Kopińska została wówczas sfaulowana w polu karnym. Sama poszkodowana podeszła do piłki ustawionej na jedenastym metrze i celnym uderzeniem zmniejszyła straty mistrzyń Polski. Łodzianki nie zdołały jednak ponownie doprowadzić do wyrównania i musiały się pogodzić z przegrają w tym wyrównanym pojedynku.

TME SMS Łódź wrócił do Dzierżoniowa, gdzie przebywa na obozie. Piłkarki Marka Chojnackiego do stolicy Czech powrócą pojutrze. W piątek 10 lutego o godzinie 13:00 czeka je bowiem sparing z wicemistrzyniami naszych południowych sąsiadów – Spartą Praga.