fbpx

Mitech Żywiec potwierdza niepewną przyszłość, decyzja do końca miesiąca!

Jak podawaliśmy już kilka dni temu TUTAJ, wciąż niepewne są losy Mitechu Żywiec. Przedstawiciel Ekstraligi potwierdził dziś te doniesienia, informując że przyszłość ekipy z województwa śląskiego poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Dziesiąty klub Ekstraligi nadal nie jest pewien, czy otrzyma licencję na grę na najwyższym poziomie. To zależeć będzie od PZPN-u. Z oświadczenia zarządu żywieckiej ekipy dowiadujemy się także, że dotychczasowi sponsorzy nie wycofali się z finansowania drużyny, lecz wysokość ich wsparcia może zostać ograniczona.

W sezonie 2020/2021 nasz klub na pewno będzie uczestniczył w następujących rozgrywkach: seniorek drugiej drużyny (na poziomie III ligi Grupy Śląskiej lub w lidze międzywojewódzkiej śląsko-opolskiej, lub w lidze makroregionalnej obejmującej województwo śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie). Jaki kształt na tym szczeblu rozgrywek będzie miał ostatecznie sezon 2020/2021 zdecyduje PZPN. Ponadto do rozgrywek przystąpią dwie drużyny grupy młodzieżowej – szczebel rozgrywek wynikać będzie z decyzji Śląskiego ZPN. W dalszym ciągu nierozstrzygnięte są losy pierwszej drużyny, gdyż pomimo tego, że złożony został wniosek licencyjny oraz przeprowadzona kontrola obiektu, do chwili obecnej brak decyzji PZPN w tym zakresie – czytamy w oficjalnym komunikacie Mitechu Żywiec

Other Articles

Leave a Reply