Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-15. Dzień trzeci. Sparta Miejska Górka mistrzem

Gdy wszystkie zegary w Poznaniu wskazywały godzinę 9:00 do gry wkroczyły zawodniczki, których celem było mistrzostwo Polski do lat 15. W walce o mistrzostwo pozostało osiem drużyn, z których to Sparta Miejska Górka okazała się najlepsza.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły zawodniczki Polonii Tychy i Iskry Tarnów. Jeden błąd mniej popełniły tarnowianki i to one, po zwycięstwie 2:1, jako pierwsze zameldowały się w półfinale.
Iskra – Polonia 2:1 (Wróbel, Olchawska – Krężelok)

Kto nie widział ćwierćfinału numer dwa niech żałuje. Na prowadzenie pierwsze wyszły zawodniczki z Warszawy. Ambitne krakowianki doprowadziły do remisu. O awansie decydował konkurs rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki FSA i to one uzupełniły stawkę półfinalistek.
FSA – Diamonds 1:1, k. 4:3 (Kościelniak – Sanetas)

Co działo się w ćwierćfinale numer trzy nie jesteśmy w stanie oddać słowami. Pięć bramek, każda ładniejsza od poprzedniej, kontuzje, a końcowo zwycięża Tęcza jedną bramką.
Tęcza – Targowianka 3:2 (Figura x2 Piasecka – Krawczyk, Dziurda)

Spotkanie Sparty z GKS przebiegało w wolniejszym tempie przez całe trzy minuty. Spartanki objęły prowadzenie, katowiczanki otworzyły się by wyrównać. Lepiej wymianę ciosów wytrzymały zawodniczki z Wielkopolski, strzelając cztery bramki i nie tracąc przy tym żadnej.
Sparta – GKS 4:0 (Polewska, Guzenda x2, Kwiatkowska)

Półfinał numer jeden to pojedynek Iskry z FSA. Mecz ponownie nie zawiódł, było w nim wszystko, czego można oczekiwać po kobiecym futsalu. Krakowianki okazały się zdecydowanie lepsze i aplikując rywalkom trzy bramki jako pierwsze zameldowały się w finale.
Iskra – FSA 0:3 (Kościelniak, Matuszczyk, Tętnowska)

W drugim półfinale zmierzyły się zespoły Tęczy i Sparty. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność cieszyła się z awansu Sparty do wielkiego finału a tą najważniejszą bramkę zdobyła Olga Polewska
Tęcza – Sparta 0:1 (Polewska)

Mecz o trzecie miejsce również nie zawiódł. Zobaczyliśmy siedem bramek ale cztery z nich były autorstwa tarnowskiej Iskry i to one cieszyły się z trzeciego miejsca podium w kategorii do lat 15.
Iskra – Tęcza 4:3 (Olchawska x2 Wróbel, Gala – Zakrzewska, Gwizdała, Górska)

Wielki finał to przepiękne widowisko. Prowadzenie objęła Sparta, ale FSA doprowadziło do remisu. Bramkę na wagę złota zdobyła Amelia Guzenda i to zawodniczki z Wielkopolski zostały nowymi mistrzyniami w kategorii do lat 15.
FSA – Sparta 1:2 (Prochowicz – Guzenda x2)

 

https://www.kobiecysoccer.pl

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz