Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17. Rekord najlepszą drużyną w Polsce

Niedziela była ostatnim dniem zmagań w rywalizacji w Głogówku. Dzisiaj poznaliśmy najlepszą drużynę do lat 17. którą okazał się bielski Rekord.

Ćwierćfinały

Gdy tylko zegar wskazał dziewiątą rano na parkiet wybiegły zespoły Wierzowianki i Staszkówki. W derbach województwa Małopolskiego lepsze okazały się zawodniczki Staszkówki, które wygrały trzy do jednego i zameldowały się w półfinale.

Staszkówka Jelna – Wierzbowianka Wierzbno 3:1
Kaim, Lichoń x2 – Dębńska
MVP Spotkania: Kinga Hebda

W kolejnym spotkaniu na parkiecie zobaczyliśmy drużyny Diamentów Warszawa oraz SMS Łódź. Warszawianki prowadziły w tym spotkaniu już różnicą dwóch bramek, lecz SMS ambitnie doprowadził do wyrównania. Na kilka minut przed końcem spotkana Hanna Oziębły strzeliła trzecią bramkę dla Diamentów i pomimo wielu prób łodziankom nie udało się ponownie odwrócić losów spotkania.

SMS Łódź – Diamenty Warszawa 2:3
Stachurska, Fesinger – Zielińska, Araśniewicz, Oziębły
MVP Spotkania: Maja Zielińska

Trzeci mecz w harmonogramie to pojedynek Czarnych Sosnowiec i Rekordu Bielsko – Biała. Spotkanie przebiegało pod dyktando i pełną kontrolą bielszczanek. Rekord zaaplikował rywalkom cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej i uzupełnił stawkę półfinalistek.

Czarni Sosnowiec – Rekord 0:4
Galus x2, Gutowska, Fal
MVP Spotkania: Martyna Galus

Jako ostatnie do grania przystąpiły ekipy Beniaminka Krosno i AZS UJ Kraków. “Jagiellonki” potwierdziły swoją wyższość i pewnie wygrały 4:2, zamykając stawkę półfinalistek.

Beniaminek Krosno – AZS UJ Kraków 2:4
Bawor, Krychta – Wachowska x2, Radwańska, Guzik
MVP Spotkania: Zofia Wachowska

Półfinały:

Półfinał pierwszy to spotkanie Staszkówki z Diamentami. Warszawianki bezlitośnie wykorzystały błędy zawodniczek z Jelnej i pewnie wygrały różnicą trzech bramek. Diamenty jako pierwsze zameldowały się w finale a Staszkówce został mecz o trzecie miejsce.

Staszkówka – Diamenty 0:3
Araśniewicz, Zielińska, Bułtralik
MVP Spotkania: Weronika Araśniewicz

O godzinie czternastej do walki przystąpiły Rekord Bielsko – Biała oraz krakowskie “Jagiellonki”. Bielszczanki wyszły skoncentrowane od początku spotkania, trafiły trzy razy, raz tracąc bramkę i znalazły się w wielkim finale.

Rekord – AZS UJ 3:1
Gutowska, Galus, Wieczorek – Sroka
MVP Spotkania: Roksana Dołowicz

Mecz o 3. miejsce

W małym finale zmierzyły się zawodniczki Staszkówki i AZS UJ. Podopieczne Wojciecha Mroza zagrały tak, jakby w ogóle nie odczuwały trudów turnieju. Staszkówka strzeliła sześć bramek, tracąc jedną i została brązowym medalistą w kategorii U-17.

Staszkówka – AZS UJ 6:1
Haberna, Golonka, Lichoń x2, Kalinowska, Kaim – Czapnik
MVP Spotkania: Weronika Kaim

Finał

Wielki finał to przepiękny spektakl, który stworzyły Diamenty Warszawa i Rekord Bielsko – Biała. Już w drugiej minucie Weronika Araśniewicz wyprowadziła Diamenty na prowadzenie. Na remis czekaliśmy do ósmej minuty, gdy Julia Gutowska w świetnej akcji nie dała szans Paulinie Ramzie.

Drugą połowę ponownie lepiej otworzyły warszawianki. W 14. minucie ponownie Araśniewicz wpisuje się na listę strzelczyń, nie dając szans bielskiej bramkarce precyzyjnym strzałem. Bielszczanki ponownie doprowadziły do remisu. Na dwie minuty przed końcem spotkani błąd popełniają Diamenty i z rzutu wolnego Martyna Galus strzela na 2:2. Dwadzieścia sekund później Rekord pierwszy raz wyszedł na prowadzenie, a trafienie samobójcze na swoje konto zapisała Araśniewicz. Więcej bramek nie zobaczyliśmy a to oznacza że najlepszą drużyną w Polsce do lat 17. jest BTS Rekord Bielsko – Biała.

Diamenty Warszawa – Rekord Bielsko – Biała 2:3
Araśniewicz x2 – Gutowska, Galus, Araśniewicz (sam)
MVP Spotkania: Julia Gutowska