MMP U-17. Dzień drugi. 2. seria gier

Po meczach otwarcia w czterech grupach w sobotę przystąpiono do rywalizacji na całego. Zwyciężczynie z piątku chciały podtrzymać passę, a zespoły które pogubiły punkty liczyły na odegranie się.
Punktualnie o 8:30 do rywalizacji przystąpiły Czarne Sosnowiec i ROW Rybnik. Od samego początku spotkania podopieczne Adriana Ciocha narzuciły rywalkom swój rytm gry, czego efektem trzy bramki w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie sosnowiczanki pielęgnowały przewagę, nie strzelając więcej bramek.
Row Rybnik – Czarni Sosnowiec 0:3
Kwadrans, Janczy, Żółtańska (sam)
MVP Spotkania: Wiktoria Durnaś (Czarni Sosnowiec)
Jako drugie na parkiet przy Kościuszki 10 w Głogówku wybiegły Staszkówka Jelna oraz Stomil Olsztyn. Do przerwy mieliśmy remis. Jako pierwsze trafiły do bramki Olsztynianianki, a na listę strzelczyń wpisała się Zuzanna Kowalczyk. Wyrównała Natalia Golonka. W drugiej połowie ponownie Stomil wyszedł na prowadzenie. W odpowiedzi dwa trafienia zaliczyła Weronika Kaim i to zawodniczki z Jelnej cieszyły się ze zwycięstwa.
Staszkówka Jelna – Stomil Olsztyn 3:2
Golonka, Kaim x2 – Kowalczyk, Milewska
MVP Spotkania: Weronika Kaim
W spotkaniu Wierzbna z Tęczą nie brakowało emocji i zwrotów akcji. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły bydgoszczanki, lecz Wierzbowianka odpowiedziała trzema trafieniami Nikoli Madejczyk. W drugiej połowie trzecie trafienie dla Tęczy dorzuciła Oliwia Jendrasiak i mieliśmy remis. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Julia Ostrowska i to podopieczne Andrzeja Żądło cieszyły się ze zwycięstwa.
Wierzbowianka Wierzbno – Tęcza Bydgoszcz 4:3
Madejczyk x3, Ostrowska – Jendrasiak x3
MVP Spotkania: Nikola Madejczyk
Drugą kolejkę w grupie “B” kończyło spotkanie bielskiego Rekordu z Mazovią Grodzisk Mazowiecki. Mecz obfitował w wiele akcji, jednak bardziej skuteczne okazały się bielszczanki. Zawodniczki Katarzyny Moskały czterokrotnie znalazły drogę do bramki strzeżonej przez Oliwię Iżykiewicz.
Rekord Bielsko – Biała – Mazovia Grodzisk Maz. 4:0
Galus, Piekarska, Sikora, Gutowska
MVP Spotkania: Martyna Galus
Drugą kolejkę zmagań w grupie “C” otwierało spotkanie Ząbkovii z Beniaminkiem Krosno. Po wyrównanym meczu lepszy o jedną bramkę okazał się Beniaminek a bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Nikola Bogusz.
Ząbkovia Ząbki – Beniaminek Krosno 1:2
Buczek – Gałuszka, Bogusz
MVP Spotkania: Maja Krychta
W meczu Rolnika z łódzkim SMS podopieczne Marzeny Salamon bardzo szybko objęły prowadzenie a na listę strzelczyń wpisała się Gabriela Fesinger. Po trafeniu Pauliny Żegoty łodzianki oddały inicjatywę, czego efektem bramka kontaktowa Rolniczek. Na listę strzelczyń wpisała się Martyna Małolepsza. Podrażnione łodzianki dołożyły cztery bramki, tracąc przy tym jedną i to one cieszyły się po końcowym gwizdku.
Rolnik Głogówek – SMS Łódź 2:6
Małolepsza, Fesinger (sam) – Fesinger x3, Żegota (K), Grzelak, Raczkowska
MVP Spotkania: Gabriela Fesinger
W grupie “D” w drugiej kolejce UJ Kraków podejmował Diamenty Warszawa. Mimo iż warszawianki prowadziły 2:0 to konsekwencja i upór podopiecznych Piotra Sędora sprawiła, że to “Jagiellonki” wygrały to spotkanie.
AZS UJ Kraków – Diamenty Warszawa 3:2
Guzik, Kopczewska, Wachowska – Araśniewicz, Zielińska
MVP Spotkania: Wiktoria Sroka
W meczu SWD z Unią nie brakowało emocji od początku. Obydwa zespoły przegrały swoje pierwsze mecze i by pozostać w turnieju musiały wygrać. O jedną bramkę skuteczniejsze okazały się podopieczne Sebastiana Klimka i to one wciąż walczą o awans do fazy pucharowej.
SWD Wodzisław Śląski – Unia Opole 3:2