fbpx

MMP U-18 pozostał już tylko 1 dzień. Czas przedstawić grupę “D”

Do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jastrzębiu Zdrój już tylko 1 dzień . Dziś przedstawiamy Państwu ostatnią grupę „D”.

W tej grupie w wyniku losowania zmierzą się następujące drużyny: AZS UAM Poznań, Wanda Kraków, LUKS Astoria Junior Szczerców, Pogoń Tczew. Ciekawostką jest to, że zespół Wandy Kraków i Pogoni Tczew trzeci rok z rzędu będą rywalizować w fazie grupowej w tej kategorii wiekowej.

AZS UAM Poznań – poznański klub kojarzony jest głównie z rozgrywkami seniorskimi i Ekstraligą Futsalu Kobiet. Dla zespołu z Wielkopolski to debiutancki turniej finałowy  MMP  U -18 i rozpoczną go meczem z Pogonią Tczew w piątek o godzinie 18:00. Alicja Zając Trenerka drużyny UAM Poznań podkreśla – “Cel minimum już został osiągnięty, jechałyśmy na turniej eliminacyjny bez żadnej presji. Chciałyśmy się przede wszystkim dobrze bawić i cieszyć futsalem. Każde lepsze miejsce niż ostatnie, będzie dla nas wyróżnieniem. Będziemy walczyć, może uda nam się z taką samą radością zagrać w finałach i zaskoczyć niejednego przeciwnika. Dla nas to pierwszy tak poważny turniej! Wbrew pozorom i tego, co wszyscy myślą naprawdę nie miałyśmy żadnego treningu w hali. Ten turniej nam po prostu wyszedł, zagrałyśmy na luzie, bez spiny i widać było tą radość z gry i to, że zespół od początku był po prostu jednością!  Mistrz Polski? Myślę, że Rekord będzie walczył o obronę tytułu.”

https://www.facebook.com/uamfutsal/posts/1583767795139247

 

Kolejnym zespołem w grupie “D” jest krakowska Wanda –utytułowany klub, który powstał w 2004 r. Może się pochwalić ze znakomitą frekwencją na finałach MMP – U 18, gdyż jest to piąty finał Wandy z rzędu. W sezonie 2017-2018 w Tychach drużyna z Krakowa zdobyła mistrzostwo Polski. Jak mówi nam trener Wandy Krzysztof Szot – “Cel minimum dla naszego zespołu to przy tak prestiżowej imprezie strefa medalowa. Niektórzy powiedzą nienormalny facet, ale to są Mistrzostwa Polski i nie możemy zadowolić się “tylko” wyjściem z grupy. Znam wartość naszego zespołu  (prowadzonego wspólnie z Piotrem Pastuszko) i wierzę w sukces. Mamy mieszankę Wandy i kilku dziewczyn z zaprzyjaźnionych drużyn i wcale nie uważam, żeby to było złe rozwiązanie dla rozwoju kobiecej piłki futsalowej, bo chyba lepiej, żeby te dziewczyny zagrały gdziekolwiek niż nigdzie. Mówienie o swoich wychowankach jest fajne, jeśli one później grają w swoich klubach, a nie sadza się je na ławce i sprowadza armię zaciężną.

Szkoleniowiec “Wandeczek” w roli faworyta turnieju upatruję bielski Rekord -“Zapewne w roli faworyta został przez wielu wytypowany Rekord B.B i bardzo dobrze, bo to solidnie prowadzony od wielu lat zespół ale…..właśnie w futsalu, zwłaszcza kobiet i obostrzeniach rocznikowych wiele może się wydarzyć.”

Kolejna drużyna to Pogoń Tczew – podobnie jak zespół z Małopolski systematycznie awansuje do turnieju finałowego MMP- U 18. Dla Pogoni jest to czwarty finał z rzędu. W poprzednim sezonie drużyna z województwa pomorskiego w Chocianowie zdobyła brązowy medal. Trener  Pogoni Mateusz Sroka jak sam stwierdził – “Celem minimum było zakwalifikowanie się do MMP U18, co roku podchodzimy z pokorą do turniejów eliminacyjnych, czy finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Wywalczyliśmy awans na turniej finałowy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, teraz skupiamy się na najbliższym pierwszym meczu z UAM Poznań, w którym chcielibyśmy wywalczyć trzy punkty.” Szkoleniowiec Pogoni pozytywnie wypowiada się także o swoim grupowym rywalu –“Wanda to drużyna, z którą mierzymy się stosunkowo często na finałach MMP U18. Posiada w swoim zespole co roku kilka wartościowych zawodniczek, i jako zespół zawsze prezentuje się bardzo solidnie.”

https://www.facebook.com/PogonTczew/posts/2665267573784854

LUKS Astoria Junior Szczerców –  to czwarta drużyna w grupie D.  Zespół z województwa łódzkiego debiutuje w finałach  MMP w kategorii U 18.  Do tej pory drużyna  Astorii  brała udział w dwóch finałach w  kategorii U -16  kończąc swoje rozgrywki  na fazie grupowej. Podopieczne Łukasza Topolskiego o godzinie 18:50  obecne finały rozpoczną meczem  z KS Wandą Kraków.

Przypominamy że na naszym portalu, będzie możliwość śledzenia spotkań LIVE. Pisemną relację minuta po minecie przygotujemy jako patron medialny turnieju. Już teraz serdecznie zapraszamy. 

MMP U-18 gr.D

PozycjaKlubMeczeWB+PPts
1331309
231414
331323
430221

pt 18:00 Pogoń Tczew – AZS UAM Poznań
pt 18:50 Wanda Kraków – LUKS Astoria Junior
sb 13:30 Pogoń Tczew – LUKS Astoria Junior
sb 14:20 Wanda Kraków – AZS UAM Poznań
sb 20:10 AZS UAM Poznań – LUKS Astoria Junior
sb 21:00 Wanda Kraków – Pogoń Tczew

fot. Marcin Selerski/Marcin.biz

Other Articles

Leave a Reply