MŚ U – 20: Grad bramek, pokaźna wygrana Korei Północnej
O północy czasu polskiego rozgrywano pierwszy z meczy grupy F turnieju MŚ U – 20, rozgrywanego w Kolumbii. Naprzeciw siebie stanęły dwukrotne triumfatorki całej imprezy, zawodniczki Korei Północnej oraz Argentyna, dla której jest to czwarty występ na tej imprezie. Dotychczas nie udało im się przebrnąć przez fazę grupową.
Kibice zgromadzeni na Estadio Olimpico Pascual Guerrero w Cali długo nie musieli czekać na bramki. W 6. minucie fatalnie przy dośrodkowaniu zachowała się bramkarka Argentyny, Paulina Aprile. Zamiast złapać futbolówkę, wypuściła ją, co od razu wykorzystała Il – Son Choe, dogrywając piłkę przed pusta bramkę wprost do Mi – Ryong Pak, która otworzyła wynik meczu. Nie minęło nawet pięć minut, a już na tablicy wyników widniało 2:0. Tym razem jednak 16 – letnia golkiperka nie miała szans wobec genialnego uderzenia z dystansu Ryong – Jong Jon. Wydawało się, że Koreanki szybko zamknęły kwestię rezultatu, ale bynajmniej nie powiedział ostatniego słowa.
Kolejne minuty tej połowy przebiegały głównie pod dyktando prowadzących Koreanek, które miały już względną kontrolę nad meczem. Choć można było przypuszczać, że do gwizdka nic ciekawego się już nie wydarzy, to bardziej nie dało się pomylić. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym dla Korei Północnej niefortunnie interweniowała Samantha Weiss, zapisując na konto swoistego samobója. Dosłownie w ostatnich chwilach pierwszej części gry na nonszalanckie uderzenie z okolic 35 metra zdecydowała się Kishi Nunez. Piłka odbiła się od poprzeczki i odbiła się w okolicach linii bramkowej i choć początkowo mecz trwał dalej, tak po analizie uznano, że futbolówka pełnym obwodem zmieściła się w bramce. Chociaż w takiej pięknej formie Argentyna mogła osłodzić sobie wciąż bardzo zły wynik.
Niemal natychmiast po zmianie stron oglądaliśmy następną bramkę. Dokładnie 67 sekund od wznowienia zajęło Sin Hyang, aby strzałem głową po raz czwarty zmusić do wyciągania piłki z siatki 16 – letnią Aprile. Znowu mogliśmy oglądać dłuższe fragmenty dominacji Koreanek i bezradności Argentyny, praktycznie losy całego spotkania były już przesądzone. Na kolejnego gola czekać musieliśmy niemal pół godziny, na szczęście dla samego widowiska za nim poszły jeszcze kolejne. W 75. minucie płaskie dośrodkowanie Kum wykorzystała Il – Son Choe, dopisując tym samym bramkę do asysty przy akcji na 1:0. Pokazu swych umiejętności po drugiej stronie nie skończyła jeszcze Nunez, która finezyjnym uderzeniem na długi słupek nie dała szans Un – Gyong Chae. Ostatnie słowo należało rzecz jasna do Korei, a klamra domknęła wszystko Kan – Ryon Choe. 6:2 z pewnością oddaje adekwatnie przebieg całego meczu, tym samym Azjatki pokazały już, ile siły drzemie w całym ich zespole.
Mistrzostwa Świata U – 20, grupa F
Korea Północna – Argentyna 6:2 (3:1)
6′ M – R. Pak, 10′ R – J. Jon, 45 + 1′ Weiss (sam.) , 47′ Hyang, 75′ I – S. Choe, 90 + 1′ K -R. Choe – 45 +5′ , 82′ Nunez
Korea Północna: U – G. Chae – Han, Oh, K – M. Kim, Hwang (45′ Ham) , S – G. Kim, Jon, S – O. Kim (41′ K – R. Choe) , U – Y. Chae (45′ Jong) , Pak (41′ Hyang) , I – S. Choe
Trener: Song- Ho Ri
Argentyna: Aprile – Duarte, Martin, Cangaro (86′ Romero) , Nigito, Weiss, Dominguez (74′ Martinez) , Gimenez (86′ Perez) , Lombardi (86′ Altgelt) , Nunez, Rojo (59′ Acuna)
Trener: Christian Meloni
Sędzia główna: Ivana Projkovska (Macedonia Północna)
Sędzie asystentki: Linda Schmid (Szwajcaria) , Camilie Soriano (Kolumbia)
Sędzia techniczny: Casey Reibelt (Australia)
Polecamy
-
AMP25.01.25
Półfinały AMP A – wyniki pierwszych spotkań
Milena Romanowska
-
Futsal25.01.25
Podział na grupy ostatniej fazy eliminacji MMP U15
Milena Romanowska
-
AMP25.01.25
AMP Półfinał B – wyniki fazy grupowej
Milena Romanowska
-
Anglia25.01.25
Eva Nyström zawodniczką West Hamu
Milena Romanowska