MŚ w siatkonodze: Polki zagrają w półfinałach dwójek i trójek!

Znakomicie spisały się polskie zawodniczki w spotkaniach ćwierćfinałowych mistrzostw świata w siatkonodze. Awans do strefy medalowej wywalczyły deblistki, w półfinale zobaczymy również polską trójkę.

Nasze deblistki w ćwierćfinale mierzyły się reprezentacją Rumunii. Po bardzo pewnie wygranym pierwszym secie, w drugim było dużo bardziej wyrównanie, ale na koniec to Polki wykazały więcej zimnej krwi i były skuteczniejsze od rywalek, co pozwoliło zbudować w końcówce dwupunktową przewagę i zwyciężyć cały mecz 2:0 (11:5, 14:12).

Ćwierćfinał gry potrójnej Polska – Słowacja był jak dotychczas jednym z największych widowisk tych mistrzostw. Pierwszy set to bardzo dobra gra Polek i zwycięstwo 11:8. Niestety w drugim secie coś się zacięło w “polskiej maszynie” i Słowaczki prowadziły już 7:1. Wtedy jednak rotacja w składzie i świetna gra zmienniczek, pozwoliły nawiązać walkę, odrobić straty i zmniejszyć pewność siebie rywalek. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Słowacji 13:11. Tie-break z początku był bardzo wyrównany, ale od połowy seta Polki zaczęły odjeżdżać rywalkom i pewnie zwyciężyły to starcie 11:6, a całe spotkanie 2:1.

W jutrzejszym meczu półfinałowym gry podwójnej naszymi rywalkami będą Słowaczki 🇸🇰 o 10:30, a w półfinale trójek zmierzymy się z obrończyniami tytułu, Czeszkami 🇨🇿 o 11:00

W fazie ćwierćfinałowej rywalizowała dzisiaj też nasza singlistka Diana Maciaszczyk. Niestety rywalka z Rumunii okazała się dzisiaj zbyt mocna, wygrywając z Polką 2:0. Dianie pozostała walka w meczu o piąte miejsce. Rywalką w tym spotkaniu miała być brązowa medalistka poprzednich mistrzostw świata Gabriela Vinanska, z którą Polka wcześniej wygrała w grupie. Jednak Słowaczka i jej trener podjęli decyzję o kręczu.

W ten sposób Diana Maciaszczyk z czterema zwycięstwami w sześciu rozegranych spotkaniach została piątą singlistką mistrzostw świata!