Bundesliga: MSV Duisburg ratuje remis w ostatnich sekundach

W zaległym spotkaniu 12. kolejki Frauen Bundesligi MSV Duisburg zremisował 1:1 z 1. FC Köln. Dzięki remisowi zespół z Duisburga utrzymał przewagę pięciu punktów nad zespołem z Kolonii, który znajduje się w strefie spadkowej.

Spotkanie miało bardzo duże znaczenie dla żeńskiego zespołu “Kozłów”, który dzięki zwycięstwu mógł zbliżyć się do miejsca dającego utrzymanie na dwa punkty, mając jeden mecz rozegrany mniej od zespołów walczących o utrzymanie.

1. FC Köln do spotkania z Duisburgiem przystępował po pięciu porażkach z rzędu, a po raz ostatni przedostatni zespół Frauen Bundesligi punkty zdobył 20 października po wygranej 4:3 z Bayerem Leverkusen. W 54. minucie na prowadzenie wyszedł zespół z Kolonii, a bramkę zdobyła Peggy Nietgen. Gdy wydawało się, że podopieczne Willa Breuera zdobędą komplet punktów, w trzeciej minucie do wyrównania doprowadziła Albanka Kristina Maksuti, dla której było to trzecie ligowe trafienie w sezonie.